akrep-burcu-icin-dekorasyon-onerileri

Akrep burcu için dekorasyon önerileri

Son güncelleme:

Akrep burcu için dekorasyon önerileri Hande Kazanova’dan geldi. Derin, cesur, kararlı ve gözüpek kişilik özelliklerine sahip Akrep burcunun dekorasyon tercihleri nelerdir? İşte akrep burcu için dekorasyon önerileri…

  • AKREP BURCU 24 EKİM – 22 KASIM
  • YA HEP YA HİÇ!
Akrep burcu için dekorasyon önerileri

İsterseniz diğer burçlar için detaylara da aşağıdaki linklere tıklayarak ulaşabilirsiniz.

AKREP BURCU İÇİN DEKORASYON ÖNERİLERİ

Motivasyonu yüksek, etkileyici ve becerikli Akrepler, doğuştan dedektif, araştırmacı ve psikolojiyle ilgilenen insanlardır. Kişisel görüşleri ya hep ya hiç olan bu burcun mensupları, arada kalmış, netliği olmayan hiçbir şeyi sevmezler. Geniş alana yayılmış evler ilgilerini çeker. Yeraltı dünyasının lordu Plüton tarafından temsil edildikleri için, gizemi ve gizlenmeyi, karanlığı ve loş ortamları severler. O yüzden evlerinde gizlenmiş odalar, mağarayı andıran bölümler olmasına özen gösterirler.

Bir kiler veya depo onlar için vazgeçilmezdir. Eğer evleri büyük ve tek katlı bir yapı ise, evin garaj bölümünü kendi dünyalarını yansıtan, isteklerini gerçekleştirmek için bir alan olarak kullanabilirler. Yine gömme dolaplar, bölmeler evlerinde çokça yer alır. Çöp kutuları, dekoratif kovalar, kutular, sepetler ve çekmeceler olmazsa olmazlarındandır.

Mudo Concept

Akrep burcunun tutkusunu akan su temsil eder. Evinizin bir nehir kenarında, göle veya deniz kıyısına yakın olması sizi diğer su grubu burçları gibi rahatlatacaktır.

ANA YAŞAM ALANI

-Genel olarak renklere baktığımızda karakterleri gibi net olan siyah ve beyaz rengi evlerinde çoklukla tercih ederler. Siyah ve beyazı patlatacak veya ona kontrast olacak renkleri salonlarında görebilirsiniz. Bordo, bayrak kırmızısı, vişne çürüğü, derin morlar, kestane rengi, lacivert, çivit maviler ve kirli yeşiller favorileridir.

-Duvarlar pütürlü, gözenekli ve çıkıntılı malzemelerle kaplanırsa hoşlarına gider. Yine ağır ve metal duvar aksesuarları, goblenler, duvar aplikleri ve şamdanları sıklıkla evlerinde tercih ederler.

ANA YAŞAM ALANI
Coho Object

-Aksesuar olarak; büyüleyici sanat eserleri, tablolar, heykeller, enfes antikalar, kütük sehpalar, bolca yastık ve minder, etnik semboller, bol detaylı oyma işleri, çarpıcı vazolar, gümüş çanlar, metal objeler, tütsüler, farklı şamdanlar ve zarif hatlı bakır aynalar kullanmaya yatkındırlar. Özel koleksiyonları salonlarında sıklıkla görülür.

-Yoğun duyguları ve aşırı uçları içlerinde barındıran Akrepler’in evlerinde ya çok yoğun mobilyalar vardır ya da az ve öz mobilya kullanmayı tercih ederler. XL deri koltuklar, deri puflar, içinde deri bulunan halılar, büyük yer divanları kişiliklerine uygundur. Hiçbir şeyi atmadıklarından, en işe yaramaz eşyaları bile, bir gün bir işime yarar düşüncesiyle tutmayı tercih ederler. Bu yüzden mobilya, televizyon ünitesi, dresuar veya sehpalarının her zaman çok amaçlı kullanıma açık, bol bölmeli olmasına dikkat ederler. Mobilyaları yalındır, rahattır ama aksesuarlar ve kontrast renklerle dramatik bir yapı her zaman kendini gösterir.

-Güneşli havaları çok sevmeyen, karanlığı ve birazda serinliği takdir eden Akrepler’in perde seçimi, kalın ve zengin kumaşlardan yanadır. Mahremiyete önem verirler. Tavandan aydınlatmaları olsa bile, kısık ve puslu bir görünüm sağlayacak loş ışıklar, şamdanlar ve mumlar dekorasyonlarının vazgeçilmezidir.

Eğer eviniz su kenarında değilse, evinizin girişine yaptıracağınız bir minik şelale ya da salonunuzda yer vereceğiniz dekoratif bir çeşme ya da bahçenizde yer alacak özel bir havuz, sizi mutlu edecektir.

AKREP BURCU YATAK ODASI DEKORASYONU

AKREP burcu yatak odası

Burçlar kuşağında mahremiyeti ve gizemi temsil eden Akrepler için yatak odası çok önemlidir. Lüksü ve konforu öne çıkaracak eşyalar yatak odalarını süsler ve bunlar da odanın merkezinde olmalıdır. Yatağın etrafında çok fazla ayrıntı olmamalıdır. Zengin ve koyu renkler, kadife, ipek ve saten, yatak takımlarında en sık tercih ettikleri kumaşlardır. Yine oda içinde bolca yastık ve minder bulundurmaya özen gösterirler. Oda geniş ve rahat olmalıdır. Duvarlarda kalem işi posterler, şifon kumaşlarla süslenmiş kat kat örtülü perdeler, peluş yastıklar, odayı tamamlayan yumuşak ve etkili bir halı ya da yapay post görselliği tetikler. Tutkulu Akrepler’in yatak odaları net, gizemli, temiz ve şık olmalıdır.

Evinizde gizemli bir hava yaratacak bitkiler ile loş ışığa dayanıklı büyük yapraklı bitkiler mutlaka olmalıdır. Sardunya ve funda çiçeği, salon palmiyeleri evinize canlılık katacaktır.

AKREP BURCU MUTFAK DEKORASYONU

Akrep burcu mutfak
Nolte.

İdareci ve becerikli Akrep burçlarının mutfakları sıcak, içten ve çeşitlidir. Koyu renk zeminler, koyu renk mermer ve taş tezgahlar öne çıkar. Yine mutfak içinde değişik sepetler, kutular, ahşap sandalye ve masalar hoşlarına gider. Etnik eşyalara mutfaklarında yer vermekten keyif alırlar. Gezilerden topladıkları ufak tefek eşyalar, arkadaşlarının aldığı hediyeler onların mutfağında mutlaka yer alır. Daha çok gece yaşamayı seven Akrepler, buzdolaplarına ve tezgahta bulundurdukları küçük ev aletlerine çokca önem verirler. Birden fazla fonksiyona sahip kahve makinası, özel kahve şurupları, kettle, mug, buz kıracağı, buz kovası, karaf, şarap açacağı vazgeçilmezleri arasında yer alır. Akrep burçlarının evinde buz, her daim dolapta olması gereken bir şeydir. Sıvı tüketmeyi çok severler. Büyük ve derin olan her kase, her bardak ve her tabak onların gözüne güzel görünür. Yine büyük boy cam şişeleri çok severler. Farklı tarzlarda tuzluk, biberlikler ilgilerini çeker.

AKREP BURCU BANYO DEKORASYONU

Akrep burcu için dekorasyon önerilerinden sonuncusu banyo. Banyolarının konforlu ve rahat olmasını isterler, çünkü bu burcun insanları banyoda zaman geçirmeyi adeta kutsal bir görev sayarlar. Banyoda yine salonlarında olduğu gibi siyah ve beyazı ya da kestane gibi koyu renkli ahşapları tercih ederler. Zemin koyu, duvarlar açık ya da tam tersi olabilir.

Aksesuarlarda kullandıkları bordo veya kırmızı havlular, kızıl tonda objeler banyolarına renk katar. Banyolarının içinde onların ruh halini yansıtan bir tablo veya heykel bulunabilir. Yine banyonun merkezine yerleştirilmiş bir jakuzi onları fazlasıyla mutlu eder. Vücutlarını saran koyu renk bornozlar, büyük havlular ve terlikler Akrepler’in hoşuna gider. Granit ve siyah mermer her zaman için ilk tercihleri arasında yer alır. Baharatlı kokular, tütsüler, gizemli parfümler ve yağlar ise onların meşhur tutkularını ateşleyen detaylardır.

Hande Kazanova

Daha fazla burç ve dekorasyon önerileri için BURÇLARA GÖRE DEKORASYON sayfamızı inceleyebilirsiniz. Her burç için birbirinden güzel önerimiz var.

Terazi burcu için dekorasyon önerileri