ŞİRİNŞİRİN

Gümüş temizliği: Gümüş parlatıcı kullanmadan gümüşleri nasıl parlatırım?

gümüş-temizliği
gümüş-temizliği

Gümüş temizliği ile ilgili ipuçları mı arıyorsunuz? Gümüş parlatıcı (gümüş cilası) kullanmadan gümüşlerinizi nasıl parlatırsınız? Sizler için basit bir çözüm önerimiz var!

GÜMÜŞ NASIL PARLATILIR? *

Elektromanyetik fen deneyi ile gümüşlerinizin ilk günkü gibi parıldamasını sağlayabilirsiniz.

Bir fırın kabının iç yüzeyine alüminyum folyo serin, başka bir kapta fırın kabının 2.5-5 cm yüksekliğe kadar gelecek miktardaki sirkeyi kaynamaya yakın bir sıcaklığa getirin ve sonra içine bir yemek kaşığı karbonat ekleyin. Karışımı fırın kabına boşaltın ve gümüşlerinizi kabın içerisine koyun.

Çözelti, gümüşlerinizdeki lekeleri çıkarıp alüminyum folyoya geçmesini sağlayacaktır. Lekeler çıktıktan sonra gümüşlerinizi kaptan alın, ılık su ile durulayın, havluyla kurulayın.

Gümüş temizliği gördüğünüz gibi oldukça kolay.

GÜZEL BİR DEKORASYON FİKRİ *

Anneannenizin hatırası ya da çeyizinizden kalma klasik gümüş tepsileriniz dolapta bekliyorsa onları gün yüzüne çıkarmanın zamanı geldi. Farklı boyutlarda ve şekillerde olmalarına aldırış etmeden gümüş tepsilerinizi yemek odanızın ya da koridorunuzun duvarlarında sergileyebilirsiniz. Etkileyici bir görünüm için duvarda mavi rengi suluboya efekti ile kullanabilir, siyah-beyaz aksesuarlarla düzenlemenizi vurgulayabilirsiniz.

gümüş-temizliği

7 kolay adımda romantik bir salon dekorasyonu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCESİ-SONRASI

Emektar mutfağın dönüşüm hikayesi! İşte öncesi ve sonrası

1920’lerde belediyenin yardım eviydi, şimdi dekoratif bir ev oldu