Genç odasına romantik dokunuş

Son güncelleme:

Üsküdar’da Şebnem Aynalı’nın odasına konuk olduk. IKEA ile gerçekleştirdiğimiz çalışmada bu küçük odayı genç kız için romantik stilde bir yaşam alanına dönüştürdük.

ÖNCESİ

IKEA İç Mimarı Esra Parlakulaş, ilk önce odanın sahibi Şebnem Hanım ile görüştü. Tüm günü odasında geçirmek istediğini belirten talihlimiz kitap okuyan, internete giren ya da onu ziyarete gelen arkadaşıyla sohbet etmeyi çok seven biri.

ODA YAMUK BİR PLANA SAHİPTİ

Oda ilk önce Jotun tarafından boyandı. Kişisel eşyalarının ve aksesuarlarının çok ve düzensiz durması sebebiyle oda sahibi kullanım ve depolama sorunu çekiyordu. Bu küçük oda küçük olduğu kadar yapısı gereği de yamuk bir plana sahip olduğu için bu yamukluğu gizlemek ve alan derinliği yaratmak için cam önündeki giysi dolabı kaldırılarak cam önüne “Day Bed” yatak konuldu. Bu sayede gün ışığından da yararlanarak tüm gün geçirebilecek bir odanın ilk adımı atıldı.

Başucuna yerleştirilen Hemnes komidinin üzerinde yer kaplaması istenilmeyen aksesuarların konulması için Lack NN duvar rafı kullanıldı. Gelen konukların ağırlanması için ise bu alanın yanına Agen sandalye yerleştirildi.

Gündüz kanepe, gece yatak olabilen kanepe depolama alanına da sahip. Hemnes 3 çekmeceli kanepe/yatak

EV SAHİBİNİN YORUMU

“Beni bu kadar iyi anlayıp, hayalimde fotoğrafladığım bu odayı gerçeğe dönüştüren IKEA ve EVİM dergisine minnettarım. Odamı daha modern, stil sahibi, şık, ferah ve sımsıcak bir hale getirdiniz. Yer kaplayan her şeyden kurtulduğum, kullanışlı alanlarım oldu. Sanırım artık odamdan dışarı çıkamayacağım. Teşekkürler.”

Aynalı tuvalet masası makyaj malzemeleri ve takıları düzenli tutmak için iyi bir çözüm. Hemnes tuvalet masası

Lise öğrencisine bol çözümlü bir oda: İşte öncesi ve sonrası