Eşyalara ikinci hayat atölyesi!

Mobilya ve aksesuarları atmadan önce bir kez daha düşünün. Etiler Ece Aymer Craft House eskileri yaşamalanlarına yeniden kazandıran uygulamalar yapıyor.

Neler gerekiyor?
• Plaid Folkart akrilik boya (yaprak yeşili ve beyaz) • Duncan maskeleme jeli • Yağlıboya – Burnt Umber • Keten yağı • Cadence rölyef pasta • İstenilen desende dekopaj kağıdı • Plaid Royal Coat dekopaj tutkalı

Nasıl yapacaksınız?
1. Objenin üzerindeki cilayı temizlemek için zımparalayın.
2. Köşe ve kenar kısımlarına maskeleme jeli sürüp ön iki kapağın ve çekmecenin üzerine bir spatula yardımı ile Cadence rölyef pasta sürerek doku oluşturun. Pastayı bir süre kurumaya bırakın.
3. Daha sonra üst kısım beyaz renkle, diğer tüm yerlerde yeşil renkle iki kat olmak üzere boyayın. Boya  kuruduktan sonra yan yüzeylere seçmiş olduğunuz deseni Royal Coat dekopaj tutkalı yardımı ile dekope edin. Kuruduktan sonra dekopaj kağıdının üzerine koruma amaçlı Royal oat’u tekrar sürüp kurumaya bırakın. Boya kuruduktan sonra ilk başta uygulamış olduğunuz maskeleme jellerini soyarak kenarlardaki eskimiş görüntüyü yakalayabilirsiniz.
4. Objenin beyaza boyanan üst kısmına keskin uçlu bir alet yardımı ile masif tahta görüntüsü verebilmek için oyuklar ve çizgiler oluşturun. Daha sonra tamamını keten yağı ile inceltilen yağlı boya ile boyayın. Temiz bir bez yardımı ile silerek istediğiniz görüntüyü yakalayabilirsiniz.

MOBİLYANIZI ALIP SİZ DE GİDEBİLİRSİNİZ
Haftanın 6 günü açık olan atölyede dekoratif ahşap boyama ve resim dersleri bulunuyor. İstanbul Etiler’deki atölye, boyamayı ve yaratıcı çalışmalar yapmayı seven herkese açık. Ayrıca atölyede yarım gün veya tam gün  ders seçenekleri mevcut. Böylece programınıza göre planlama yapabilirsiniz. Farklı bir şehirde yaşıyorsanız  ancak aklınıza takılan sorular ya da öğrenmek istediğiniz teknikleri Ece Aymer Craft House’u arayarak rahatlıkla öğrenebilirsiniz.

HAZIRLAYAN İLKE YILMAZ FOTOĞRAFLAR İBRAHİM ÖZBUNAR