En sevilen ton: Kış pembeleri

Kış aylarının koyu tonlarından sıkılanlara güzel bir alternatifimiz var: Ahşap, gold, gri ve gümüş detaylarla kombinlenen romantik, yumuşak ve konforlu pembe tonları…

Her mevsimin kendine özgü bazı renkleri var elbette. Tıpkı kırmızı, lacivert, yeşil, mürdüm ve bordonun kış aylarının favorisi olduğu gibi. Ancak renk uzmanları, tasarımcılar ve stil gurularına göre tüm renkler farklı tonlar ve malzemelerle doğru kombinlendiğinde her mevsim kullanılabilir. Pembe buna en iyi örneklerden. Pudra pembeyi grinin koyudan açığa tonları, açık tonlu ham ahşaplar ve bolca peluş dokuları ile bir araya getirerek, salonunuza kışlık bir görünüm kazandırabilirsiniz. Gül kurusu pembe koyu ceviz, yeşil ve dore detaylar, kadife ve goblen gibi kalın kumaşlarla kullanılarak ihtişamlı bir atmosfere imza atabilirsiniz. Eğer daha kuzeyli bir tarzınız varsa tatlı yavruağzı pembeye gümüş yansımalar, kırık beyaz ve bir miktar siyah eklemek yeterli olur. Bu üç farklı pembe kombini hem romantik etkiyi pekiştirir, hem de kışlık atmosferler yaratır.

Tüm bunlar için elbette evinizin genel tarzı, aldığı ışık miktarı ve oda büyüklükleri önemli. Evet, pembe belki en dingin renklerden biri ama farklı kombinler yapmak adına mekanları gereksiz yere eşya ve renkle doldurarak boğmaktan da kaçının.

Pearly nevresim seti, Yataş.
Gmöksu koltuk takımı, Kilim Mobilya.