duvar-kağıdı-nasıl prizden kurtarılır

Duvar kağıdını kaplarken, altta kalan anahtarı, nasıl ortaya çıkarırsınız?

Son güncelleme:

Duvar kağıdını kaplarken en sık karşılaşılan sorunlardan biri altta kalan anahtarı ortaya çıkarmaktır. Tabii bu sorunun da kolay bir çözümü var. İşte adım adım yapılacaklar…

ETRAFINDA BİR İZ OLUŞTURUN

  • Sigortaları kapatın. Elektrik anahtarının olduğu yeri belirleyin ve etrafında bir iz oluşturmak için fırça ile fırçalayın. İzin köşelerine kurşunkalem yardımı ile işaret koyun. Sonra tam ortasından kretuar ile delik açın ve köşelere doğru kesin.
  • Kestiğiniz parçaları dışarıya doğru açın. Tam kenara geldiğinde 6 mm’lik pay bırakarak kesin. Bu hareketi yaptıktan sonra elektrik anahtarını tornavida ile hafifçe gevşetin.

PAYLARI ANAHTARIN ALTINA İTİN

  • Elektrik anahtarını hafifçe kaldırın. Bunu yaparken dikkatli olun ki duvar kağıdınız yırtılmasın. Bir fırça yardımı ile 6 mm’lik payları elektrik anahtarının altına doğru itin. Hava kabarcıkları oluşursa onları da düzeltin. Anahtarı eski haline getirip kurumayı bırakın.

DUVAR KAĞIDI NASIL KAPLANIR?

Duvar kağıdı kaplama ile ilgili merak ettiğiniz tüm püf noktalara Duvar kağıdı rehberi: Nasıl kaplanır, nasıl seçilir, gerekli malzemeler yazımızdan ulaşabilirsiniz.