evdeki sarımsak-kokusu nasıl geçer

Evdeki ve eldeki sarımsak kokusu nasıl geçer? Sarımsak kokusunu temizleme yolları

Son güncelleme:

Evdeki sarımsak kokusu nasıl geçer? Evdeki sarımsak kokusu nasıl giderilir? Soğan, sarımsak, yemek artıkları, balık, tavuk, buzdolabı kokusu vs evdeki ve mutfaktaki kötü kokunun kaynağı olabiliyor. Özellikle evdeki sarımsak kokusu mutfağa sinebiliyor. Peki eve sinen sarımsak kokusu nasıl giderilir?

EVDEKİ SARIMSAK KOKUSU NASIL GEÇER?

Sarımsak kokusu nasıl geçer

Evden sarımsak kokusu nasıl gider? sorusunun yanıtı şu şekilde;

Evdeki sarımsak kokusu için cezveye 1 bardak su, bir miktar elma sirkesi ve bir adet limonu sıkarak kısık ateşte kaynatın. Bu yöntem ile eve sinmiş kokular tamamen yok olacaktır.

Mutfak tezgahını ve dolapları karbonatlı ılık su ile silmeniz de evdeki sarımsak kokusundan kurtulmanızı sağlayabilir. Bunun için Karbonat ile temizlik nasıl yapılır? İşte karbonatla yapılabilecekler yazımızı okuyabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Asla karbonatla temizlememeniz gereken 4 şey

MUMLARDAN YARDIM ALIN

İster mutfaktaki soğan kokusu ister kızartma kokusu olsun, kokunun yayılmasını en aza indirmenin püf noktası mutfakta mum yakmak! Yemeğinizi pişirirken ocağın yanında birkaç mum yakın. Mumun kokuyu çekmesi sayesinde, eve daha az yayılacaktır.

SARIMSAK KOKUSU ELDEN NASIL ÇIKAR?

Büyük bir metal ya da demir yemek kaşığını alın ve ılık su altında bu kaşıkla elinizi ovalayın. Demir ve metalin kokuyu giderme özelliği vardır. Bu sayede kısa sürede sarımsak kokusunu ellerinizden çıkaracaksınız.

Metal sabun satın alarak da istediğiniz zaman kötü kokulardan kolayca kurtulabilirsiniz. Soğan ya da sarımsak gibi elinize sinen kötü kokulardan kurtulmak için elinizi metal sabunla ovalamanız yeterli.

Demlenmiş çay tomurcukları ya da kahve telvesi ile ellerinizi birkaç dakika ovalayın ve ılık su altında durulayın. Sarımsak kokusunun elinizden çıktığını fark edeceksiniz.

Bir tatlı kaşığı karbonat ve çok az bir su ile elinizi ovalayın. Koku yok olacaktır.

SARIMSAK KOKUSU AĞIZDAN NASIL YOK EDİLİR?

Sarımsak kokusu nasıl geçer

Ağızdaki sarımsak kokusunu temizlemek için ağzınızı süt ile çalkalayın. İsterseniz elma ya da limon yiyerek de ağızdaki sarımsak kokusundan kurtulabilirsiniz.

KAVRULMUŞ SOĞAN KOKUSU

Kavrulmuş soğan kokusunu yok etmek için de teflon tavada Türk kahvesi kavurmak yeterli olacaktır.

Mutfaktaki balık kokusu nasıl giderilir? Evdeki balık kokusunu yok etme yolları

Kanepe ve halılara sinen kötü kokular için çözümler

El yapımı oda kokusu nasıl yapılır? Kolay oda kokusu tarifleri

Eviniz mis gibi koksun: Ev kokusunu yenileme yolları