Sonbaharın dekorasyon şifreleri

0

Sonbahar/kış sezonunun öne çıkan desen, renk ve formları ile evinizde yeni mevsim hazırlıklarına başlamadan önce popüler eğilimlerden ilham alabilirsiniz.

www.rice.dk

Etnik kökler
Özellikle Afrika stilinin bu sezon öne çıktığını görüyoruz. Aykırı tonlar, sıradışı motiflerle zenginleşip iç mekanlarda sofistike bir görünüm yaratıyor.
“Enerjiler”
Paris’te düzenlenen Maison&Objet Fuarı’nın da eğilimlerinden biri olan enerjiler yaşam alanlarında “enerji” temasını vurguluyor. Folklorik temayla birleşen çiçek motifleri, kırmızı, sarı, fuşya, turuncu gibi parlak tonlarda ön plana çıkıyor.
Sanatsal detaylar
Bir film seti ya da bir tiyatro sahnesini andıran sanatsal detaylar evlere yaşanmışlıkları taşıyor. Farklı dönemlere gönderme yapan aksesuar, mobilya ve tekstiller iç mekana zengin bir görünüm kazandırabilir.
Parlak tonlar
Photoshop ya da yüksek çözünürlüklü ekranlar renk algımızı tamamıyla değiştirdi. Neon tonlar aksesuar, tekstil, mobilya ve duvar boyasında karşımıza çıkıyor.
Antika görünüm
İkinci el eşyalar, yeniden kazanılan parçalar, ya da antika görünümlü mobilyalar… Klasik ve zamansız parçalar yaşam alanlarında geçmişe kısa bir yolculuk vadediyor.
Eskiye özlem: Vintage
Patineli ve eskitme yüzeyler bu sezon zemin, aksesuar ve mobilyalarda ön plana çıkıyor. Ağarmış ve rengi çıkmış ahşap plakalarızeminden mobilyalara kadar, dekorasyonun her köşesinde!

Nevresim, www.stoffe.de.

Yorum yazın

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır.