Kombi arızaları nelerdir? Yetkili servisi aramanız gerektiğini gösteren işaretler

Kombi arızaları nelerdir? Koçtaş uzmanları öncelikli olarak hem olası kombi arızalarının önüne geçebilmek hem de var olan arızaların tespiti için her yıl düzenli kombi bakımının yapılmasını tavsiye ediyor. Kombi bakımında dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri özellikle yetkili servislerden ve uzmanlardan yardım almak. 

İlginizi çekebilir: Kombi bakımı nasıl yapılır? Bakım yapılmazsa ne olur?

YETKİLİ SERVİSİ ARAMANIZ GEREKTİĞİNİ GÖSTEREN İŞARETLER

Kombi arızaları nelerdir?

Koçtaş uzmanları kombi bakımını yaptırdıktan bir süre sonra sorunlarla karşılaşıldığında ise öncelikle sorunun sebebinin araştırılmasını ve en kısa sürede çözümünün bulunmasını öneriyor. Kombi çalışma sırasında patlama yapıyorsa, su basıncı normal seviyede (1,5- 2 bar arasında) olduğu halde kombiden su akıyorsa, kombi resetlendiği halde kombiden sıcak su gelmiyorsa, gaz vanaları açık olduğu halde kombi ısıtmıyorsa, kombiden alışık olmadığınız sesler geliyorsa, devamlı olarak kombi ateşleme sorunu meydana geliyorsa ve sürekli basınç değişimleri yaşanıyorsa mutlaka yetkili servis desteği alınması gerekiyor.

Buna ek olarak evde gaz kokusu varsa hemen gaz vanaları kapatılmalı ve doğalgaz sağlayıcı firması ile iletişime geçilmelidir.  

Kombi alırken bunlara dikkat!

Balkondaki kombinin donmaması için neler yapılabilir?

Evde pratik petek temizleme: Kalorifer bakımı nasıl yapılır?