Hangi ev işi kaç kalori yaktırır? Süpürme, silme, düzenleme

Hangi ev işi kaç kalori yaktırır? Çok azımız ev işlerinden keyif aldığımızı söyleyebilir – banyoyu ve mutfağı temizlemek, çamaşırları yıkamak ve ütü yapmak eğlencenin tanımı değildir. Ancak, ev işlerini yapmaktan başka şekillerde fayda sağlayabileceğinizi düşünürseniz – örneğin kalori yakmak ve formda kalmak – daha motive hissedebilir misiniz?

HANGİ EV İŞİ KAÇ KALORİ YAKTIRIR?

Wren Kitchens tarafından yapılan araştırmaya göre, sadece ev işlerini yaparak her ay 50.000 kalori yakıyoruz! Bu, her gün 1.478 kalori yakmak anlamına geliyor.

Söylemeye gerek yok, bazı işler diğerlerinden daha fazla kalori yakmanızı sağlar. Bunlar sizi anında harika bir şekle sokacak işler… İşte hangi ev işi kaç kalori yaktırır sorusunun yanıtı…

YERLERİ PASPASLAMAK KAÇ KALORİ YAKTIRIR?

Hangi ev işi kaç kalori yaktırır

Wren Kitchens, her hafta 138 dakikayı 405 kalori yakan yerleri silmek için harcadığımızı tahmin ediyor. Bu, 340 çömelme hareketi yapmaya eşdeğerdir ve aynı zamanda üretken oluyorsunuz!

YERLERİ SÜPÜRMEK KAÇ KALORİ YAKTIRIR?

Hangi ev işi kaç kalori yaktırır

En çok kalori yakan işler, kolları ve omuz kaslarını sıkılaştırmak için harikadır. Yerleri süpürmek 387 kalori yakmanızı sağlıyor. Her hafta evinizi süpürmek 132 dakika ile hemen paspaslamanın arkasından geliyor.

Yerleri süpürmek de zinde kalmak için harika bir yoldur. Zemini paspaslayarak ve süpürerek zaman harcamak, her hafta 1.000 kalori yakmanızı sağlar! Fena değil…

ARABAYI BOŞALTMAK KAÇ KALORİ YAKTIRIR?

Herhangi bir otomobil tutkunu , araca eşya yükleme ve boşaltma işlemlerinin her hafta 300’ün üzerinde kaloriyi yakmasını sağlayacağını duymaktan mutluluk duyacaktır.

Alışveriş çantalarını arabadan boşaltmak zindelik için iyi olsa da, belinizi incitmemeye dikkat edin. Ağır nesneleri kaldırırken yardım alın ve herhangi bir sırt yaralanmasını önleyin.

EVİ DÜZENLEMEK KAÇ KALORİ YAKTIRIR?

Hangi ev işi kaç kalori yaktırır

Her zaman evinizin etrafında bir şeylerin yerini mi değiştiriyorsunuz? İster bir bitki için yeni bir yer bulmak , ister değişen mobilyalar olsun , dağınıklığı toplamak sizi hiç vakit kaybetmeden zinde hale getirebilir.

Merdivenlerden yukarı ve aşağı koşarken, eşyaları hareket ettirirken, günde 240 kalori yakacağınız tahmin ediliyor!

ÇAMAŞIR YIKAMAK KAÇ KALORİ YAKTIRIR?

Hangi ev işi kaç kalori yaktırır

Çamaşırları yıkamak uzun ve yorucu bir süreç olabilir. Çamaşır yıkamak, ütülemek ve kıyafetleri kaldırmak her hafta 700 kalori yakmanızı sağlayabilir. Böylece, oturabilir, ayaklarınızı kaldırabilir ve suçluluk duymadan bir çayın tadını çıkarabilirsiniz!

Evi süpürürken en sık yapılan 6 hata

Elektrikli süpürge nasıl temizlenir, dezenfekte edilir? Temizleme yöntemleri

Önce toz mu alınır yoksa süpürülür mü? İşte yanıtı