modern stil
modern stil

Yazık evlerde modern stilde dekorasyon

Batıdan doğuya tropik iklim kuşağının hüküm sürdüğü coğrafyalarda geniş alanlara yayılan ev yaşamı, çağdaş ve rahat tarzıyla etkileyici bir görsellik oluşturuyor.

Taş dokuların krom ve kum tonlarının ahşapla uyumunu dikkate alın. Vicem Bodrum Yalıları

KUM TONLARI VE TOPRAK RENKLERİ

Kum tonları ve toprak renklerinin birlikteliği, bulunduğu ortama sakinliği taşır. Evin geneline yayılan doğa etkisini aksesuarlarda renk kullanarak hareketlendirebilirsiniz ya da dekorasyonu renklerden tamamen soyutlayarak minimalizmi doruklarda yaşayabilirsiniz.

Boydan boya yekpare camlar, duvardan zemine kadar tüm yapıyı kaplayan doğal taş uygulamalar, çıplak taşıyıcı kolonlar ve onlara eşlik eden konfor odaklı Molteni&C marka Arik Levy tasarımı Tea Time kanepe, Konak Mobilya
  • Geniş ve konforlu kanepe ile divanlar, modern bir sayfiye evinin odak noktasında yer almalı.
  • Modern mimariyi modern sanatla pekiştirebilir veya klasik eserlerle kontrast yaratabilirsiniz.
  • Çağdaş mimaride bitki kullanımı önemli bir yere sahiptir.
  • İçeride ve dışarıda uzun ahşap veya mermer yüzeyli yemek masalarını tercih edebilirsiniz. Önceden de dediğimiz gibi büyük eve büyük mobilya gerek. Yeter ki formları basit olsun.
  • Geri dönüştürülmüş ahşap ürünler çağdaş bakış açınızı yansıtacaktır.
  • Yayılabileceğiniz tipteki kanepelere eşlik etmesi için büyük sehpalara ilave olarak mini sehpa ve tabureleri tercih edin. Bir yerden bir yere taşıması ve hacim kaplamaması sebebiyle pratik olacaktır.
  • Sayfiye evlerinin misafiri de partisi de bol olur. Bunun için evin mutfak ve kilerinin tüm ihtiyaçları karşılar nitelikte eksiksiz olmasına dikkat edin. Sonradan gerekli olacak bir malzeme için konumunuz şehir merkezinden biraz uzak olabilir.
Mutfak bölümünün ana yaşam alanlarıyla birleştiği açık planlı modern ev tiplerinde iç ve dış mekanlar için görünmezlik esas. Anlık ihtiyaçlar hariç tüm mutfak malzemeleri dolaplara gizlenmiş olsun.
  • Mutfak adasında yüksek tabure kullanmak bu bölümü diğer oturma gruplarından farklılaştırır. Bu bölümde tercih edeceğiniz sandalyelerin tasarımcı imzalı olmasına özen gösterin.
  • Pencerenizden baktığınızda alabildiğine uzanan bir gökyüzü ve evinizin duvarlarının ötesinde halı gibi uzanan bir çimenlikle sık ağaçlarla çevrili bir bahçe hayal edin. Etrafınız bu kadar coşkulu renklerle çevriliyken, bahçe mobilyalarınızın konfor odaklı, zamansız ve az sayıda olmasına özen gösterin.

Modern shabby chic stili nedir? Stilin 7 püf noktası