Ev turu: 96 metrekarelik evde iki kişilik çözümler

Beylikdüzü İnnovia Konutları’ndaki 1+1 daire, tasarımcı ve dekoratör Nilüfer Durna ile eşi Erdem Şimşek’in iki kişilik mutluluğuna sahne oluyor.

“SÜREKLİ BİR ARADA OLMAYI SEVİYORUZ”

Evin salonu üç ayrı alana bölünmüş. Oturma-TV izleme, okuma ve yemek bölümü olarak. Halı sadece okuma bölümünde kullanılmış ve Bakırköy pazarından satın alınmış.

Tasarımcı & Dekoratör Nilüfer Durna Şimşek ve eşi Erdem Şimşek dört ay önce taşındıkları Beylikdüzü’ndeki bu evde kendilerine iki kişilik bir dünya yaratmışlar. 1+1’lik bu evi planlarken amaçları, huzurlu bir evde sürekli “bir arada olmak“ ve sadece 2 kişilik bir ev fikri olmuş. Nilüfer Hanım bu fikirlerini şöyle anlatıyor:

“Şehirden ve kalabalıktan uzaklaşarak, sportif aktivitelerin de bulunduğu, havuz ve deniz manzaralı bu evi çok sevdik. Aynı siteden 2+1 alabilecek olmamıza rağmen almadık. Çünkü sürekli bir arada olup evin içinde ayrı odalara ayrılmadan bir arada olmayı seviyoruz. Kafamdaki fikir stüdyo daire ya da duvarları kırıp kendi oluşturabileceğim bir daire idi. Bu evin oda konumlanması iyi olduğundan kırıp dökmeden istediğimizi bulabildik.”

Salonda ahşap mobilya bulunmadığı için doğallığı yakalayabilmek, sıcaklık katabilmek için bambular, kuşlar ve doğal taşlar kullanılmış. Kitaplardan sehpa yapma fikri ise ev sahibine ait. Kafesler Esse, kuşlar ise Tepe Home’dan alınmış.

TASARIMCI OLMASINA RAĞMEN SADECE AYAKKABILIK BÖLÜMÜNÜ KENDİ ÇİZDİ

Ev sahibi tasarımcı olmasına rağmen evi için sadece ayakkabılık bölümünü kendi çizip tasarlamış. “Çünkü her gün kendi yaptığın resme bakmak sıkılmak anlamına gelirdi” diyor.

Bu ev için toplama bir ev diyebiliriz. Nilüfer Hanım sevdiği modern İtalyan tasarımlarını bir araya toplamış. Tüm mobilyalar ise özel olarak üretilmiş.

“Beyazın huzur getirdiğine inandığımız için evin her yerinde görmek mümkün, baskın ve feminen olduğuna inandığımız siyah rengi de çok seviyoruz. Küçük objeler, şallar, küçük detaylarla evi renklendirmeye çalıştık. Genel olarak evimiz siyah-beyaz”diyor Nilüfer Hanım.

“Evimize gelen misafirlerimiz bu evin iki kişilik olduğunu hissedebiliyor. Çünkü bu evde, yatılı misafirler için gerekli açılabilen yataklar yok.”
Vazoların içlerine yerleştirilen taş ve deniz kabukları genç çift tarafından geçmişi biriktirmek adına gittikleri şehirlerden toplanmış.
Evin mutfağında hiç bir değişiklik yapılmamış. Ev sahipleri bu eşyaları bir süre kullanmak istemişler. Mutfak perdelerinin kumaşı IKEA’dan.

YATAK ODASI ÜÇ AYRI BÖLÜMDEN OLUŞUYOR

Yatak odası da üç alandan oluşuyor. Uyuma, çalışma ve giyinme. Camın önündeki alan çalışma bölümüne ayrılmış. Beyaz lake bir paravan ile bu bölüm diğerlerinden ayrılmış.

Yatak odasında klasik bir başlık yerine hem dekoratif olabilecek hem de ihtiyaçlarını karşılayacak siyah camlı bir dolap kullanılmış. Dolap duvarın tamamını kaplıyor.
Siyah beyaz banyoda boş içki şişelerinden dönüştürülen vazolara yerleştirilen yapma çiçekler ile hoş bir köşe oluşturulmuş.

Özgün ve maskülen bir stüdyo dairedeyiz