Ev Turu: Eklektik seçimlerle huzurlu bir ev tasarımı

Eklektik seçimlerle farklı stillerin uyumu göz kamaştırıyor. Selin ve Melih Kohen, farklı stillere sahip sevdikleri eşyaları bir araya getirerek huzurlu bir ortam yaratmışlar.

Selin ve Melih Kohen çifti Göktürk’teki evlerine 2013 yılında taşınmışlar. Ev ararken ikisinin de belli kriterleri varmış ve bunlara uygun bir ev bulmak için çalışmışlar.

RAHATLIK VE ŞIKLIK ÖN PLANDAYDI

Çift, salonu dekore ederken sıcak bir ev ortamı ve içinde yaşarken aynı zamanda kendini başka bir mekanda hissettirecek bir atmosfer yakalamak istemiş.

AÇIK MUTFAKLI BİR EV İSTİYORDUK

“Evin çok net birkaç özelliği olmalıydı. Öncelikle lokasyon. Bununla birlikte sakinlik de arıyorduk. Mutfak yaşamını ve mutfakta geçirilen zamanları çok sevdiğimiz için açık mutfaklı bir ev hayal ediyor fakat açık mutfağın salonu ele geçirmesini istemiyorduk. Kısıtlanmış hissetmeden dekore edebileceğimiz ve yaşayabileceğimiz metrekareye sahip ve ışık alan bir salon olmalıydı. Yatak odasında gardrop ve benzeri saklama üniteleri görmeyi sevmediğimiz için, mutlaka giyinme bölümü ve banyosu olan bir yatak odası hayal ediyorduk. Bazı çalışmalarımızı evden yürüttüğümüz için, çalışma odası olarak kullanılacak fazladan bir odaya ihtiyacımız vardı. Bu evde aradığımız tüm bu özellikleri fazlasıyla bulunca çok da düşünmeden kararımızı verdik.”

Melih Kohen’in evde en sevdiği eşya salondaki yemek masası. Mermer sütunlara ilgisinden dolayı masanın ayaklarının öyle olmasını istemiş.

“RAHAT OLDUĞU KADAR ŞIK VE ÖZENLİ OLMASINA DİKKAT ETTİM”

Genç çift taşınmadan önce evde bazı tadilatlar yaptırmış. Melih Kohen evin dekorasyonu ile kendisi ilgilenmiş: “Bu evi dekore ederken rahat olduğu kadar şık ve özenli olmasına da dikkat ettim. Mekanlarımdaki bu bütünlük ruhu benim için her zaman çok önemli olmuştur. Bunu gerçekleştirecek şekilde hareket ettim diyebiliriz. Zaten işim gereği sürekli tasarım odaklı yaşıyorum. Kendi evimde de zevk aldığım, görmekten hoşlandığım objeleri bir araya getirecek ve renklerin bana huzur vereceği bir dekorasyon planladım.”

Yatak odasında istediklerini tam olarak yerine getiremediğini düşünüyor ev sahibi. Yatak yer yatağı olarak tasarlanırken, yapay kürk yatak örtüsünü kendisi yapmış.
Çalışma masası ev sahibinin eski yatak karyolasından dönüştürülmüş. Tablolar da Melih Kohen’in imzasını taşıyor.
Mutfakta beyaz renk hakim. Tezgah üstü duvarda füme ayna kullanılarak mekana boyut katılmış.
Antrede yer alan dresuar Memusa Mobilya, ayna Zara Home. Aydınlatmanın tasarımı Melih Kohen’e ait.
Banyonun duvarında su tutmayan duvar kağıdı tercih edilmiş. Duş zeminine ise ahşap plakalar yerleştirilmiş.
Eklektik seçimler

Tarabya’da neşeli bir ev: Yaşadığım sürece değişim devam edecek

Eklektizm nedir? İç tasarımda eklektik tarz