Sirke ve kabartma tozu kullanarak lavabo tıkanıklığı nasıl açılır?

TikTok’ta bulduğumuz temizlik tüyoları gerçek anlamda oyunun kurallarını değiştiriyor, değil mi? Bu, özellikle lavabosundaki tıkanıklıklarla baş etmeye çalışan herkes için geçerli.

Bu tür tıkanıklıklar ortaya çıktığında çok ama çok hayal kırıklığına uğrayabiliriz. Mağazadan satın aldığınız ve lavabonun tıkanıklığını açması gereken ama açmayan bir ürün satın aldıysanız, ne demek istediğimizi anlarsınız.

@veronicaveronica9085 isimli bir TikTok kullanıcısı, bu kanalların tıkanıklığını açmak için yararlı bir video yayınladı. Bir dahaki sefere kanalizasyonlarımız tıkandığında kesinlikle bunu deneyebiliriz.

Sirke ve kabartma tozu kullanarak lavabo tıkanıklığı nasıl açılır?

Ona göre tek ihtiyacınız olan biraz sıcak su, sirke ve kabartma tozu ya da karbonat. Bu bileşenlerin çoğu zaten her evde mevcuttur, bu nedenle çoğu durumda mağazaya koşmanıza gerek kalmayacaktır.

Öncelikle biraz sıcak suyu tıkanan lavaboya döküyoruz. Ardından iki bardak kadar sirke alıyoruz. Bir paket kabartma tozunu tıkanan lavaboya döktükten sonra sirkeleri üzerine döküyoruz. Bu adım gerçekleştikten sonra karışımın köpürmeye başladığını izleyebiliriz. İşlemin ardından beş on dakika bekleyin. Daha sonra yeniden sıcak su dökün.

Bu işlemlerin ardından lavabonuzun tıkanıklığı açılacaktır. Eğer henüz yeterince açılmadıysa bir paket daha kabartma tozu serpip sıcak su dökebilirsiniz.

Tarçının 5 şaşırtıcı kullanımı

Lastikli çarşaflar kolay bir şekilde nasıl katlanır?