Renkli DIY saksılar ve yenilikler bu eski balkonu tamamen dönüştürüyor

Kiracı olarak çiçek (hatta yiyecek) yetiştirmek için bir yer mi arıyorsunuz? Balkonunuzu düşünün! Balkonlar küçük olsa da, alanı en üst düzeye çıkarmak ve bir veya iki saksı için yer açmak hala mümkün.

Shannon Bowen’ın ( @themodernspeakeasy ) şarap kasalarından dönüştürdüğü askılı saksılar, balkon dönüşümünde oldukça etkili bir fikir.

Daha önce, Shannon ve ortağı Sean’ın yatak odasının yanında bulunan balkon, “unutulmuş ve ihmal edilmiş, sıkıcı ve kirli bir yerdi” diyor. “Balkonda örümcekler vardı. Yatak odasından bu kötü manzaraya bakmak pek iyi değildi.”

Alanın sahip olduğu tek iyi şey, çok fazla doğrudan güneş ışığı almasıydı, bu yüzden Shannon ve Sean bu alana çeki düzen verip bitki ekmeye karar verdiler. “Alanı bu hale getirebilmek yaklaşık bir aylık sıkı çalışma sayesinde oldu.” diyor ve proje toplamı yaklaşık 500 dolara mal oldu.

İlk adımı balkonu temizlemekti – yıllar içinde biriken küf katmanları nedeniyle çok kolay olmadı. Shannon, işi halletmek için su ve sirke karışımı kullandı.

Balkon tamamen temiz ve kuru olduğunda, duvarları ve zeminleri beyaza boyadı. Biraz görsellik eklemek ve karo görünümünü çok daha ucuza taklit etmek için Shannon mavi-gri bir desen çizdi. Geometrik bir şablon ve boya kullanıldı. Shannon, “Sonuç çok şıktı” diyor.

Bir sonraki DIY, şarap kasalarından yaptığı çiçek kutularıydı. “Onları astarladım ve boya – bant katmanlarıyla dört renkte eğlenceli ve modern bir tasarım haline getirdim” diye açıklıyor. Ayrıca drenaj delikleri açıldı. Bunları balkon duvarlarına yapıştırmak için, balkon duvarlarının iç kısmına L şeklinde braketler (kutulara uyacak şekilde boyanmış) kullanarak çivilediler. Son adım ise onları toprakla, güzel çiçeklerle ve şifalı bitkilerle doldurmak oldu.

“Son rötuşlar, çeşitli yüksekliklerde saksılar, bitki standları ve dekoratif masalar eklemekti” diye ekliyor. Artık uyanır uyanmaz çıkabileceği canlı, bitkilerle dolu bir alan var.

Önce-sonra: Düşük bütçe ile eski mutfağın şık dönüşümü