Hafta sonu fikri: Eski kitaplarla dekorasyon

0

Kitaplığınızın rafları biriktirdiğiniz kitapları taşıyamayacak haldeyse bu hafta sonu kitaplığınızı gözden geçirmeye ne dersiniz? Saklamak istediklerinizi, okuyacaklarınızı ve bir yere bağışlayabileceğiniz türde kitaplarınızı ayırdıktan sonra geriye kalan kitaplardan evinizin birçok alanında kullanabileceğiniz dekorasyon objeleri tasarlayın.

İşte bu hafta sonu eski kitap sayfalarıyla yapabileceğiniz dekorasyon fikirleri:

Kitap sayfalarından çelenkler, kapı süsleri tasarlayabilir, çiçekler yapabilirsiniz.

Düz bir mumluğun dış kısmını kaplayacak şekilde bir sayfayı kesin. Mum ışığının görülebilmesi için sayfada kalp gibi şekiller kesin. Sayfayı mumluk üzerine dıştan yapıştırın. 

Kare seramiklerin boyutuna uygun olarak keseceğiniz sayfaları, seramik üzerine koyun ve birkaç kat dekupaj tutkalı ile yapıştırın. İyice kuruduktan sonra üzerini cilalayabilirsiniz.

Eski kitapların cilt kısımlarını keserek boş bir kutunun dış kısımlarına yapıştırın. Kitap rafında kullanabileceğiniz depolama seçeneği!

Kitap ya da eski dergi sayfalarını katlayıp, birbirine yapıştırarak harika kaseler, vazolar, kutular yapabilirsiniz. 

 ~Eski kitabınızın sayfalarını, birbirine arka kısmından bantlayarak yemek masanız için vintage bir runner yapabilirsiniz. Sayfaların kenarlarını dekoratif bir delgeçle delebilir, “runner”ınızı sağlamlaştırmak için üzerine cila sürebilirsiniz.

Kitap yada eski dergi sayfalarını katlayıp, birbirine yapıştırarak, harika kaseler, vazolar, kutular yapabilirsiniz.

 

Kitaptan sevdiğiniz bir yazıyı ya da görseli alarak kolye ya da yüzük yapabilirsiniz. Kestiğiniz bölümün üzerini cilalayabilir, üzerine şeffaf bir taş yapıştırabilirsiniz.

Eski sayfalardan tebrik ya da hediye kartları hazırlayabilir, sayfaları defter kaplamak ya da hediye paketi hazırlamak için kullanabilirsiniz.

   

Yorum yazın

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır.