eski kapı ile dekorasyon
eski kapı ile dekorasyon

Eski kapı ile dekoratif raf yapımı – Kendin yap tarifi

Evinizi yenilerken çıkardığınız ya da bir şekilde elinize geçmiş eski bir kapıyı evinizde nasıl değerlendirebilirsiniz? Bu konuda yaratıcılığınızı konuşturarak istediğiniz düzenlemeyi yapabilirsiniz.

ESKİ KAPI İLE DEKORATİF RAF ÜNİTESİ

Bizim önerimizse eski kapıyı bir raf ünitesine dönüştürmekten yana.

Bunun için öncelikle kapınızı temizlemelisiniz. Temizleme işleminin ardından ihtiyaca ve isteğinize göre zımpara, boya ve cila uygulayabilirsiniz.

Hatta boyayı eskitme stilini yansıtacak şekilde alt katı sarı gibi açık bir renge boyayıp üzerine de yeşil tonlarında vuruşlar yapabilirsiniz.

Fotoğraflar: Etsy

Kapının şekline göre de monte edeceğiniz rafların yerlerini belirleyebilirsiniz. Kapınızda bölmeler varsa raflar için bu kısımları referans alabilirsiniz.

Burada kilit nokta kapının duvara ve raflara dayanmasını kolaylaştıracak ve uygun açı oluşturacak şekilde yukarıdan aşağıya doğru rafların genişliklerini ayarlamak.

Üst raflar daha darken aşağıdaki rafları daha geniş tutarak kapının eğimli duruşunu sağlayabilirsiniz. Rafları önce kapıya sonra birkaç noktadan da duvara monte ederek kapınızı sağlamlaştırabilirsiniz.

Özellikle yazlık ev dekorasyonunda kullanabileceğiniz harika bir kendin yap fikri, öyle değil mi?