hafta-sonu-fikirleri
hafta-sonu-fikirleri

Hafta sonu fikirleri: Eski kitaplarla dekorasyon

Kitaplığınızın rafları biriktirdiğiniz kitapları taşıyamayacak haldeyse bu hafta sonu kitaplığınızı gözden geçirmeye ne dersiniz? Saklamak istediklerinizi, okuyacaklarınızı ve bir yere bağışlayabileceğiniz türde kitaplarınızı ayırdıktan sonra geriye kalan kitaplardan evinizin birçok alanında kullanabileceğiniz dekorasyon objeleri tasarlayın.

İşte bu hafta sonu eski kitap sayfalarıyla yapabileceğiniz dekorasyon fikirleri:

KİTAP SAYFALARINDAN ÇELENKLER, KAPI SÜSLERİ

Kitap sayfalarından çelenkler, kapı süsleri tasarlayabilir, çiçekler yapabilirsiniz.

KAĞITLA DEKORATİF MUMLUK

Düz bir mumluğun dış kısmını kaplayacak şekilde bir sayfayı kesin.

Mum ışığının görülebilmesi için sayfada kalp gibi şekiller kesin. Sayfayı mumluk üzerine dıştan yapıştırın. 

Kare seramiklerin boyutuna uygun olarak keseceğiniz sayfaları, seramik üzerine koyun ve birkaç kat dekupaj tutkalı ile yapıştırın.

İyice kuruduktan sonra üzerini cilalayabilirsiniz.

ESKİ KİTAP CİLTLERİNDEN GİZLİ KUTU YAPILIŞI

Eski kitapların cilt kısımlarını keserek boş bir kutunun dış kısımlarına yapıştırın. Kitap rafında kullanabileceğiniz depolama seçeneği!Kitap ya da eski dergi sayfalarını katlayıp, birbirine yapıştırarak harika kaseler, vazolar, kutular yapabilirsiniz.   

KİTAP SAYFALARINDAN RUNNER

Eski kitabınızın sayfalarını, birbirine arka kısmından bantlayarak yemek masanız için vintage bir runner yapabilirsiniz. Sayfaların kenarlarını dekoratif bir delgeçle delebilir, “runner”ınızı sağlamlaştırmak için üzerine cila sürebilirsiniz. Kitap yada eski dergi sayfalarını katlayıp, birbirine yapıştırarak, harika kaseler, vazolar, kutular yapabilirsiniz.

KİTAP SAYFASINDAN KOLYE YA DA YÜZÜK YAPILIŞI

Kitaptan sevdiğiniz bir yazıyı ya da görseli alarak kolye ya da yüzük yapabilirsiniz. Kestiğiniz bölümün üzerini cilalayabilir, üzerine şeffaf bir taş yapıştırabilirsiniz.

ESKİ SAYFALARDAN HEDİYE KARTLARI, HEDİYE PAKETLERİ

Eski sayfalardan tebrik ya da hediye kartları hazırlayabilir, sayfaları defter kaplamak ya da hediye paketi hazırlamak için kullanabilirsiniz.