Resim çerçevesinden ayna yapımı

Eski çerçeveye ayna koyduk

Böyle bir uygulamayla elde kalmış, hatta vermeyi düşündüğünüz çerçevelerinizi değerlendirmiş olursunuz. Üstelik aynaya iliştireceğiniz sevgi dolu bir not, ona aşkınızı itiraf etmenin belki de en dekoratif yoludur.

MALZEMELER: Resim çerçevesi (eski ve elde kalmış) • Ayna (mevcut bir seçenek) • Dore yaldızlı sprey boya • Maskeleme bandı • Güçlü bir yapıştırıcı • Mukavva

YAPILIŞI:
1. Eski resim çerçevenizin arka kısmını çıkarın ve sadece çerçeve kısmını bırakın.

2. Çerçeveyi yere serdiğiniz genişçe bir mukavva üstüne yerleştirin, boyamak istemediğiniz kısımlar varsa maskeleme bandıyla kapatın ve sprey boya ile altın rengine boyayın. Not: Sprey boyayı balkonda uygulayın.

3. Eski aynanızı çerçeve ölçüsüne göre elmasla kesin.

4. Çerçeve içine kartondan bir paspartu yaparak aynanın daha dekoratif görünmesini sağlayabilirsiniz. Not: Paspartuyu da altın rengine boyamayı unutmayın.

5. Çerçevenin boyası kuruduktan sonra ölçüye göre kestiğiniz aynayı güçlü bir yapıştırıcı ile arkadan sabitleyin. Artık marker kalemle dilediğiniz notu yazabilirsiniz.

Ribba çerçeve, Sörli ayna, vazo, Ikea. Cam kalp, Kaya&Maya Aşkı kase, tabak, bardak, kesme tahtası, Porland. Yapay çiçekler, Paşabahçe.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sınır tanımayan çiçekler

Kavanoz kapağından bardak altlığı