Küçük dekorasyon sırları

Yaşam alanlarınızda hayata geçireceğiniz ufak sırlarla büyük değişim yaratabilirsiniz.

Güçlü desenler seçin Küçük alanlarda ve panellerin arasında kullanacağınız duvar kağıdının güçlü bir desene sahip olmasına özen gösterin.
Sergilemek için açık raflar kullanın Doğal bir arka fona sahipseniz sergilediğiniz az sayıdaki obje bile etkili bir görünüm sağlar.
Lambaderlerin yeri ve yüksekliğini doğru belirleyin Bir kanepe ya da berjerin yanına yerleştirdiğiniz lambader, genel aydınlatmanın yanı sıra okuma ışığı olarak da kullanılabilir. Lambaderin düzgün bir okuma ışığı  sağlayabilmesi için yerden yüksekliğinin 150 cm olması gerekiyor. Not: Otururken ya da ayakta olduğunuz aydınlatmanızın ampulünün görünmemesi için lambaderinizin başlığını buna uygun seçin.
Mobilyalarınızla sanatı birleştirin Uzun bir büfe ya da konsolun üzerine asacağınız büyük bir kanvas tablo  sayesinde etkileyici bir görünüm sağlayabilirsiniz.
Koyu renk duvarlar dramatik etki yaratır Odanızın duvarlarınıkoyu ve parlak bir renge boyamak zengin,  gösterişli ve dramatik birgörünüm yakalamanızı sağlar. Evet, biraz koyu olabilir ama…
Açık renklerle odanızı aydınlatın Açık renklerde duvarlar, huşağacından mobilyalar ve yerler, ışığın odanızda yayılmasını ve odanınaydınlık olmasını sağlar. Ferah bir oda istiyorsanız buna dikkat edin.
Aydınlatmanızı doğru yükseklikte asın Yemek masanızın üzerindeki avize ile masanız arasında yaklaşık 90 cm mesafe olsun. Masada oturanların birbirini rahat görmesini sağlarken yemek servis eden kişinin başını çarpmasını da engellersiniz.
Alanları renk ile bağlayın Nötr renkleri başarıyla evinizin odaları arasında bağlantı sağlamak için kullanabilirsiniz. Not: Monokrom renkleri kullanmak akış duygusu yaratmanızda size yardımcı olacaktır.