Jean fikirler

0

Eskiyen jean pantolonlarınızı atmadan önce bir kez daha düşünün. Çünkü jean kumaşı ile eviniz için yapabileceğiniz birçok fikir var. Yastıklarınıza kılıf, abajurunuza şapka, fotoğraflarınıza çerçeve, saksınıza kılıf ve daha fazlası için jean kumaş iyi fikir olabilir.

Saksılara elbise!

Çiçekleriniz de özen ister! Eskiyen jean pantolon, salopet ya da eteklerinizden keseceğiniz parçalarla, saksılarınıza kılıf dikebilirsiniz. Jean pantolon askılarınızı da ön yüzünde süs olarak değerlendirebilirsiniz. Saksınızın ebadında kesip dikeceğiniz kılıfı, üzerine geçirmeniz yeterli olacak. Bu sayede, saksıların yarattığı görüntü kirliliğini de önlemiş olursunuz!

Amerikan servis

Özellikle kahvaltı ya da 5 çayı sofraları için farklı bir öneri arıyorsanız bu tam size göre. Jean kumaştan dikdörtgen bir parça kesin, kenarlarını içe katlayıp dikin. Ardından aynı kumaştan çiçek formunda bir de peçete bileziği yaptığınızda takımınız hazır olacak.

Sandalye minderi

Pantolonun üst kısmını kullanacağınız bu uygulamada, pantolonun ağ kısmının altındaki dikişleri açıp, kumaşı düz hale getirdikten sonra tekrar dikin. Sandalyenin oturma kısmının ebadına göre pantolonu kesin, uçlarını kare olacak şekilde birbirine dikin ve içini elyaf ile doldurun.

Yastığınız nasıl olsun?

Sosis yastık mı, kare yastık m›? Ya da ikisi birden. Kanepenizin veya yatağınızın üzerinde güzel duracaklarından eminiz. Yapmanız gereken, jean kumaştan istediğiniz ebatta parçaları kesmek; birini kare, diğerini yuvarlak şekilde dikmek ve içini elyaf ile doldurmak.Yorum yazın

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır.