“Jean” fikirler

Zamansız kumaş jean, moda değişse de kendine hep yer bulur. Salopet, etek, elbise, derken gelinlik bile. Şimdilerdeyse yeni bir oyun alanı buldu: Evlerimiz…

EŞİNİZİN JEAN’İ, SAKSININ KILIFI
Mevsim değişiminde dolapları düzenlerken elinize geçen eşinizin jean pantolonu sizi geçmişe, belki de hafif tombul zamanlarına götürdü. O günleri gülümseyerek hatırlamak için atmayın. Bacaklarını uygun yükseklikte kesip dikerek evdeki saksınıza esprili bir kılıfa dönüştürün.

ESKİ ETEKLER TAVANA
Eskiyen ya da sadece modası geçtiği için atmayı düşünüdüğünüz etekleriniz mi var? E öyleyse kalın halatlar, iki farklı boyda abajur şapkası ve iki tavan lambası kablo seti alarak işe koyulun. Çünkü, keyif köşenize harika iki aydınlatma yaratmak için artık hazırsınız.

KEMERLERİ SIKALIM MI?
Artık jean’lerden patchwork yastık kılıfları yapmayı hepimiz biliyoruz. Ama bunları bir miktar kişisel detaylarla süslemek isterseniz kalınca bir tane ya da ince olanlardan birkaç tane kemeri yastıkların ortasından gelişgüzel bağlayarak özgün ve farklı bir hava kazandırabilirsiniz.

KÜÇÜLSE DE NEDEN ATALIM?
Kızınız hızla büyüyor ve siz hep yeni bir şeyler satın alıyorsunuz. Eskilerse bağışlanıyor, atılıyor, bazen de hatıra olarak saklanıyor. Bu defa başka bir şey yapın, yeniden kullanın. Mesela küçük kot eteği abajur teline geçirin ve okuma köşenize yerleştirin. Daha da dekoratif dursun diye süslü bir kemer geçirmeyi de ihmal etmeyin.

HAZIRLAYAN PELİN ÖZKUL FOTOĞRAFLAR FLORA PRESS