Çocuk odası renkleri nasıl olmalı?

çocuk odası evim dergisi
çocuk odası evim dergisi

Çocuk odası renkleri özenle seçilmeli. Açık renklerin etkisi, yeşil ve mavi renklerinin enerjisi, lila renginin hayal dünyasına katkısı yadsınamaz. Çocuk odası için renk önerileri sizler için Evim Dergisi arşivinden…

Renkli boyanmış duvarlar çocuklara bembeyaz boyanmış bir duvardan çok daha ilginç gelir. Bu nedenle duvarlarda renk kullanmaktan korkmayın. Hatta bırakın özgürce bu renkleri çocuğunuz seçsin.

Bu renk olur mu demeyin. Odaya renk eklemenin bir yolu da renkli duvar kağıtlarıdır. Desenli duvar kağıtlarına yer verin. Desenler onların ilgisini çekecektir.

ÇOCUK ODASI DUVARLARINDA AÇIK TONLAR *

Çocuk odalarının duvarlarında açık tonlarının tercih edilmesi önemli; açık renkler onların hayatı anlamlandırmalarına yardımcı oluyor. Koyu tonlar çocukların hayal dünyasına olan olumsuz etkileri açısından da uygun görülmüyor.

Çocuk odası renkleri
Hanna Home

LİLA İDEAL ÇOCUK ODASI RENKLERİNDEN *

Bir mor tonu olan lila, çocuk odası renkleri  için oldukça ideal. Çocukların hem  hayal dünyasını geliştiren hem de kolaylıkla uykuya dalmasını sağlayan lilanın yanı sıra önerebileceğimiz diğer bir renk ise  sarı. Sarı, çocukların zekalarını etkin kullanmalarına yardımcı oluyor ve onlarda mutluluk hissi uyandırıyor.

ÇOCUK ODASI DUVARLARINDA YEŞİL VE MAVİ *

Yeşil ve  mavi dinlendirici etkiye sahip. Bu iki rengin farklı tonlardaki kombinasyonları çocuk odası duvarlarında uygulamak  çocuklara olumlu enerji verecektir.

KIRMIZI VE TURUNCU YÜKSEK ENERJİ İÇİN KULLANILABİLİR *

Kırmızı ya da turuncu gibi hareketlilik veren renkler yüksek enerjili olarak tanımlanır.  Bu renklerin uçuk tonlarının duvarlarda kullanımı ise içine kapanık çocukların enerjilerini doğru yönlendirmelerine yardımcı olabilir. Duvarları beyaz renk uygulayıp, kullanılan eşyalarla odayı renklendirmek de ayrı bir seçenek olarak gösterilebilir.”

Çocuk odası renkleri
Düfa

BURÇLARA GÖRE ÇOCUK ODASI DEKORU *

Burçlara göre çocuk odası nasıl dekore edilmelidir? Her burcun kendine göre özellikleri vardır. Evim Dergisi arşivinden burçlara göre çocuk odası dekorasyon fikirlerini sizler için derledik.

Çocuk odası renkleri ve çocuk odası dekorasyon önerileri ile ilgili daha fazla bilgiye buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

çocuk-odası-evim

Çocuk odasını hobi odasına çevirin! Dekorasyon önerileri

Kendiniz için ideal ütüyü seçin