Çocuk odası küçükse neler yapılmalıdır?

0

Çocuğunuza ayırdığınız oda küçükse ya da büyük eşyalar, fazla oyuncaklar odanın büyük bir çoğunluğunu kaplıyorsa veya birkaç kardeş bir arada kalınması gerekiyorsa çocuk odası hem size hem de evin miniklerine yetersiz gelebilir. Peki, odası küçükse neler yapılabilir? Evim Dergisi arşivinden derledik:

ODA KÜÇÜKSE NELER YAPILABİLİR? *

Yeterli oyun alanı bulamayan çocukların evde mutsuz olmaları ise kaçınılmaz bir sonuçtur. Aslında bu soruna çok kolay çözüm bulabilirsiniz. Nasıl mı? Odasının sınırlarını genişletebilir, evin diğer müsait köşelerinde minik aktivite istasyonları kurabilir, böylelikle çocuklarınızın evde çok daha keyifli vakit geçirmesini sağlayabilirsiniz.

Mutfağınızda, oturma odanızda, hatta koridorda bile çocuklarınız için köşeler oluşturabilirsiniz. Örneğin koridorun bir bölümüne masa ve renkli sandalyeler yerleştirerek el işi, resim, okuma ya da araştırma için bir köşe hazırlayabilirsiniz. Koridor duvarının alt kısmını çocuklarınızın boyuna uygun olarak ayırabilir, bu bölümü karatahta boyası ile boyayarak koridordaki bu köşeyi çok daha eğlenceli hale getirebilirsiniz. (Evim Dergisi 2013)

DEKORASYON ÖNERİLERİ *

Çocuğun odası nasıl dekor edilir? Evlilik, yaşamımızdaki pek çok şeyi değiştirir. Ama hem yaşamda, hem de ev düzeninde en köklü değişim çocuk sahibi olmakla başlar. İşte öneriler…

BURÇLARA GÖRE DEKORASYON NASIL OLMALI? *

Çocuğun burcuna göre oda dekorasyonu fikirleri ile gülümseyen, huzurlu bebekler, durmaksızın hayal dünyasını genişletebilen mutlu çocuklar… Eğer nasıl oluyor diye merak ediyorsanız, işin sırrı burçlarına göre odalarını doğru dekore etmekten geçiyor.

Yorum yazın

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır.