Bonbon renkli mekanlar

Çiğdem ve Efrahim Talipoğlu, Kurtköy’deki evlerinde bonbon şekerlerinin iç açıcı renklerini yaşam alanlarına taşımış.

İstanbul Kurtköy’de her odası bonbon şekerlerinin farklı renklerini taşıyan bir evdeyiz. Evin tüm dekorasyonuyla Çiğdem Hanım ilgilenmiş. Yardımına ise dekorasyon dergileri ve dekorasyon ile ilgili internet siteleri yetişmiş. Evin en çok vakit geçirilen odası ana yaşam alanı olan salon. Çiğdem Hanım bu odada renk olarak tercihini şeker pembeden yana kullanmış. Şeker pembeyi beyazla yanyana getirmiş. Odadaki mobilyalar özel olarak  Modoko’daki Akan Mobilya’ya yaptırılmış. Koltuk ve sandalyelerin kumaşları Persan ve Linens’ten seçilmiş. Tüm  eşyaları kendi seçtiği için hepsinin ev sahibi için ayrı bir yeri var: “En sevdiğim eşyam değil de eşyalarım var  mesela mutfak masamı ve sandalyelerimi çok severek kullanıyorum ve pembe konsolum. Sandalyeler modeli, rahatlığı ve görüntüsüyle mutfağa çok yakıştırdığım bir model. Konsolumda görüntüsüyle beni çok mutlu ediyor.” Çiğdem Hanım evinde sürekli minik değişiklikler yapmayı seviyor. Ayrıca kendi yaptığı kanaviçe ve tığ işlerini de evinin farklı köşelerinde kullanıyor. Genç çiftin iki oğlu bulunuyor. Çiğdem Hanım “çocuk odaları benim için her zaman çok hassas olmuştur. Onların sağlığı herşeyden çok önemli. Bu nedenle bu odaları uzun araştırmalar sonucunda döşedik.”

Mutfaktaki kalorifer peteğini kapatmak için üzerine aynı ebatlarda cupcakeli bir kanvas tablo asılmış.

Evin küçük oğlunun odası rengarenk olsun istemiş ev sahibi. Bu nedenle bir çok rengi bir arada kullanmaya çalışmış. Bu odada mobilyalar Letto Mobilya, halı Step, aydınlatmalar İkea, çerçeveler Linens ve Paşabahçe’den seçilmiş.

Evin büyük oğlunun odasında beyaza mavi eşlik ediyor. Bu odanın mobilyaları yine Modoko’da Akan Mobilya’ya yaptırılmış. Perdeler ise Bursa Ustaoğlu Tekstil’den.

Yatak odasının renkleri mor ve beyaz. Bu odadaki mobilyalarda özel olarak yaptırılmış.

HAZIRLAYAN GÜNSELI BÜYÜKSAĞIŞ FOTOĞRAFLAR IBRAHIM ÖZBUNAR