Kuzey esintisine retro dokunuş

ibeking.com’un sahibi İpek Tunçbilek Ümraniye’deki evinde İskandinav stilini ailesinden kalan eşyalarla buluşturmuş.

Tunçbilek Ailesi bu eve 2011 yılında taşınmış. Bu evi seçmelerinin nedenleri kullanışlı ve aydınlık olmasının yanı sıra geniş yaşam alanlarına sahip olmasıymış. Aile eve taşındıktan sonra pek bir değişiklik yapmamış. Sadece  duvar rengi ile oynamışlar ve evdeki bütün duvarları beyaza boyatmışlar. Bir de TV ünitesinin arkasındaki duvarı  tuğla kaplatmışlar.
İpek Hanım evi döşerken nasıl bir planlama yaptığını şöyle anlatıyor: “Evi dekore etmeden önce iki çocuklu şehirli bir aile olarak yaşam şeklimizi düşündüm. Kullanışlılık ön planda. Tarz konusunda takıntılarım yok. Tarz benimle şekillenir. O nedenle özellikle salonu dekore ederken salonu 3 farklı gündelik aktiviteye göre böldüm. TV izleme alanı, kitap okuma bölümü ve yemek salonu. Evimiz çok büyük olmadığı için ortak yaşam alanımız olan salonu da farklı ihtiyaçlara göre bölmüş oldum. Benim TV ile pek alakam olmadığı için okuma bölümü benim alanım oldu. O nedenle daha feminen. Öte yandan TV bölümü maskülen ve rahatlık ön planda.”
Yemek bölümünü planlarkense sofra başı muhabbetinin tatlılığı ve sıcaklığı olsun istemiş İpek Hanım.
Aysun da yardımcı olmuş. İpek Hanım kendini anlatırken “ben ıvır zıvırları çok seviyorum. Minik tatlı ayrıntılar hayatımı güzelleştiriyor. O nedenle de ibeking.com’u kurdum. Özenle ve severek seçtiğim ıvır zıvırlarımı  dekorasyonun genelinde sergilemeyi çok seviyorum. Ufak mutluluklar dekorasyonda da bana neşe veriyor” diyor.
Evin yatak odasında beyaza mor ve turuncu renk eşlik ediyor. Ev sahibi bu alanda enerji ve canlılığı temsil eden turuncu ile bilgeliğin rengi moru birleştirmek istemiş. Evin kıymetlileri Ali ve Mert’in fotoğrafları da yatak odasının duvarlarını süslüyor. Yatak odasında da yine minik aksesuarlarla sıcak bir ortam yaratılmış. Aileden kalan eşyalar burada da kendini gösteriyor. Yatağın üstündeki tığ işi yatak örtüsü de bunlardan biri.

Yatak odasında beyaza mor ve turuncu eklenmiş. Sandıktan çıkarılan tığ işi yatak örtüsü rengarenk yastıklar ile birlikte yatağın üstünü süslüyor. Yatak odasında da duvarlar minik süslerle renklendirilmiş. Yatak başında ibeking.com bantları ile yazılmış Love yazısı dikkat çekiyor.

Ali’nin odasındaki mobilyalar maksimum fayda sağlayacak şekilde Modoko’da bir mobilyacıya yaptırılmış.

Hoşlandığı ayrıntıları banyoya da taşımış ev sahibi. Minik taşlar, rengarenk sabunlar...
Keyifli sohbetlere eşlik eden masa Dank’tan alınmış. Sandalyeler ise yine Dank ve Hamm Design.

HAZIRLAYAN GÜNSELİ BÜYÜKSAĞİŞ FOTOĞRAFLAR İBRAHİM ÖZBUNAR