Yemek odanızı yeniden düzenlerken…

Bir günde
Duvarlar tuvaliniz olsun. Modern yada klasik sanatın her parçası mekanlara farklı bir ruhkatar. En sevdiğiniz ressamın bir tablosundan duvarınızınebadında ya da uygulayacağınız alan kadardijital baskı alın ve bunu yemek odasının duvarınıortalayacak şekilde yapıştırın. Seçim yapmak, ölçüve baskıyı almak ve uygulamak için tam bir güneihtiyacınız var.

Bir saatte
Aksesuarları renklendirerek eğlenin.
Eski boyalar elinizde kaldı ama renklerini çok seviyorsunuz.Evde kullanmaktan sıkıldığınız şamdan vemumluklarınızı rengarenk boyayarak sanki yeniymişgibi kullanabilirsiniz. Eğer evinizde bu tarz şamdanlaryoksa, hobi marketlerde satılan alçı ya da ahşapolanlardan satın da alabilirsiniz. Boyamaksa sadecebir saatinizi alacaktır.

Bir haftasonunda
Mobilyalara renk ve kumaşrevizyonuna ne dersiniz?

Sandalyeler, tabureler vemasayı bir süreliğine dışarı çıkartın ve mekanı ne renkgörmek istediğinize karar verin. Uygun renkte satın aldığınızboyaları uygulamadan önce ahşap mobilyalarızımparalayın, metal olanları temizleyin ve boyayıuyguladıktan sonra kurumaya bırakın. Yemek odanızırevize etmek ve yeni mevsime hazırlamak için sizebir hafta sonu yetecektir. Ayrıca elinizden dikiş geliyorsaparça kumaşlardan minder ve yastıklar dikmekiçin yarım gün; kılıf dikmek, zemin kaplamak, duvar kağıdıuygulamak için bir güne ihtiyacınız olduğunu daunutmayın. Her oda için bir fikriniz varsa bunları günlerebölüp, programlayarak bir aylık bir sürede evinizdekeyifli ve pratik değişimler yapabilirsiniz. Haydi, şimdidenkolay gelsin!

Bir saatte
Bahçeyi içeri taşıyın.

Evet iç ve dış mekan arasındakikeskin çizgiyi kaldırın ve taze çiçekler, yeşil bitkiler vebelki de küçük ağaç dalları ile ortamı bütünleştirin. Bu her zamanişe yarar. Küçük birkaç limon serviyi saksılara yerleştirin,farklı boyda saksı ve kapları yemek masanızda bir arada kullanın.En minik saksıların içine değişik formlu yeşillikler ve atmosfereuygun çiçekler yerleştirin ve yemek servislerine isimkartları yerine bunları serpiştirin. Güller Seda’ya, yeşil yapraklarNecdet’e gitsin.

Bir öğleden sonra

Perdelerinizi, peçetelerinizi ve masaservislerinizi süsleyin.

Kalın stor perdeleri kenara çekin, renklitülleri farklı yerlerinden büzerek bağlayın ve her bir düğümedavetin temasına uygun süsler ya da çiçekler asın. Böyleceiçeri daha fazla ışık almış olursunuz. Peçete ve masa servislerinitemaya uygun aksesuarlarla düzenleyin. Mesela peçeteleriniziyılbaşı akşamına hazırlayın. Kozalak ve çam dallarınıkırmızı tellerle bağlayarak onları süsleyebilirsiniz.

Bir günde
Duvar ve dekoratif süslemeler için ideal bir zaman.

Klasik beyaz bir duvar yerine biraz hareket kazandırmakiçin odanın ana duvarına farklı bir renk uygulayın. Daha hareketlibir görünüm kazandırmak için boya ile uyumlu tonlardabir duvar kağıdını yatay olarak döşeyin ve alt ve üst çizgisiniince straforla çerçeveleyin. Boyanız kururken minik duvarsüslemeleri ve çerçeve düzenlemelerini hazırlayabilirsiniz.

Bir haftasonunda
Mobilyaları renklendirmek ya da zeminideğiştirmek için ne bekliyorsunuz?

Ahşap sandalyelerinizi,masa ayaklarınızı, hatta küçük bankınızı bile dekoratif boyalarlarenklendirerek sanki yeniymiş gibi gösterebilirsiniz. Mekandatek bir parçayı belirgin bir renkte boyayın ancak diğerparçalar için daha yumuşak tonlarda geçişler yapabilirsiniz.Eğer buradaki gibi provansiyal bir stiliniz varsa yaldızla rötuşlaryapabilir veya eskitme cila uygulayabilirsiniz. Zeminin renginideğiştirmek haftasonu uygun bir zaman. Örneğin parkegörünümlü mineflo zemin kaplaması çok daha kolay uygulayacağınızve dilediğinizde değiştirebileceğiniz bir seçenek.