Evde aile yemeği hazırlamanın 5 yolu

1. Süper ekip
Mutfakta küçük bir ekip kurarak tekbaşına yemek yapmanın sıkıcılığındankurtulabilirsiniz. Eğer bu aile arasındabir yemek olacaksa tüm aile bireylerinegerekli kostümleri vererek (bu durumdaönlük ve fırın eldiveni) onlarında yemek yapma seremonisine katılmalarınısağlayabilirsiniz. Kalabalıktayemek yapmak, herkesin fikrini almakve şakalaşmak yemek yapmayı eğlencelive sıradışı bir aktiviteyedönüştürebilir. Aynı taktiğibaşka bir zaman konuklarınıziçin de uygulayabilirsiniz.

2. Yemek yarışması!

Aile üyelerini iki ya da mümkünsedaha fazla grubaayırarak eğlenceli bir yarışmadüzenleyebilirsiniz. Sayıkonusunda sıkıntı yaşarsanız, belki çokyakın bir iki dost ya da akrabanızı dadavet edebilirsiniz bu aktiviteye. Çekişmelibir yemek yarışmasına hazır mısınız?Örneğin en lezzetli mezeler, enbüyük pizza gibi yarışma konuları size ilhamverebilir. Bu tarz aktiviteler akşamyemeğinin akılda kalıcılığını pekiştirir.

3. Alışılmışın dışında tatlar
Geleneksel aile yemeklerinin dışına çıkmayane dersiniz? Sıradışı bir akşam yemeğininen büyük sırlarından biri de alışılagelmişindışında bir mönüdür. Yemeklistenizi denenmiş tariflerden oluşturabilir ya da bir gün evvel kendinizdeneyebilirsiniz. Online yemek sitelerindendünya mutfağına ait pek çokyemek tarifini videoları da dahil olmaküzere detaylı bir şekilde bulabilirsiniz.

4. Sofrayı çekici kılın
Yemek masanızı çekici kılmanın pekçok yolu var. Sıradışı bir sofra süslemesi,eğlenceli sofra aksesuarları yada servisler bunlardan bazıları. Örneğinyemekte spagetti servisedecekseniz chopstickile servis edebilirsiniz.Chopstickleri basit paketsüsleriyle kişiselleştirebilirsiniz.Sofrada aydınlatmaetkili unsurlardan biri. Busebeple masanın ortasınaşamdanlar koyabilir, herkesin tabağına ufak tealight mumlardanyerleştirebilirsiniz.

5. Taze ve lezzetli
Lezzetli yemeklerin sırrı taze ve kalitelimalzeme kullanmaktan geçiyor. Busebeple kendi balkon bahçenizi yaratmayahazır olun. Salata yapmak ya dayemekleri süslemek, aroma kazandırmakamacıyla kullanılan yeşillikleri yetiştirmekiçin ille de büyük bir bahçenizolmasına gerek yok. Balkonda pencerepervazlarındaki saksılarda nane,maydanoz, roka, kekik, taze soğan gibibitkileri yetiştirebilirsiniz. Marketten teminedeceğiniz yeşilliklerden çok dahafarklı koku ve tatları olacağını göreceksiniz.Tüm aile bireylerinin, yemeklerinizinfarkınız hemen anlayacaklarındanhiç şüpheniz olmasın.