Metal minimalizm

0

Son yılların yükselişe geçen minimal malzemesi metal, stil ayırt etmiyor. Çünkü geçmişin en klasik, retro evlerinden günümüzün modern mekanlarına kadar her yerde var.

Çağlar boyunca her alanda varlık gösteren, zamana meydan okuyan, hiç eskimeyen bir malzemedir metal. Kimi dönem boyalı, kimi zamansa en ham haliyle karşımıza çıkan malzeme 2018’de en zarif, en minimal haliyle evlerimize inceden sızıyor.

– Bir mekanda metal mobilyalar kullanırken altın, metalik ya da ham hali gibi en baskın olanına karar verin. Daha sonra tamamlayıcı iki metal daha seçin.

– Altın, bakır gibi sıcak tonları gümüş ve krom gibi soğuk olanlarla karıştırın. Mesela modern krom ağırlıklı bir salonda vintage stili altın bir avize şık durur.

– Parlak, mat ve dövme demir gibi farklı metal dokuları birlikte kullanın, ama üçü geçmesin fazla kaçar.

– Üçten fazla ince metal ayaklı ürün odada göz yorar. Bu yüzden ahşap ve mat yüzeylerle ve natürel tonlarla kombinleyerek karmaşayı önleyin.

– Renk paletiniz de metal cinsine göre değişsin. Ham ve gold kahve, sarı, kırmızı gibi sıcak; metalikleri ise mavi, pembe, gri tonlarla dengeleyin.

House Doctor.
mydomaine.com
mambu.com

HAZIRLAYAN PELİN ÖZKUL

Yorum yazın

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır.