Duvar kağıdıyla dekor

0

Duvar kağıtları artık sadece duvarlarda kullanılmıyor. Bir rulo ya da ev dekorasyonundan kalan az bir parça duvar kağıdı bile evinizin farklı köşelerini akılcı uygulamalarla süslemenize yetebilir. Özellikle büyük ve renkli desenli duvar kağıtlarıyla evinize hızlı bir şekilde hareket katabilir, sıkıcı görünümlü eşyalarınıza yeni bir stil verebilirsiniz.

– Koyu renkli ve büyük desenli bir duvar kağıdını kitaplığınızın ya da raf alanınızın arka kısmına döşeyerek dikkat çekici bir odak noktası oluşturabilirsiniz. Ailenizin en sevdiği süs ve aksesuarları da bu raflarda sergileyebilirsiniz.
– Romantik stilde çiçekli bir duvar kağıdını porselen mutfak eşyalarınızı yerleştirdiğiniz dolabın iç kısmına döşeyebilirsiniz. Vintage çekicilik kazanan dolabınızda pastel tonlardaki porselenleriniz çok hoş duracak.
– Sıradan bir şifoniyeri duvar kağıdıyla yeniden hayata döndürebilirsiniz.
– Eski bir lavabo altı ünitesini desenli bir duvar kağıdıyla yenileyebilirsiniz.
– Çekmecelerin iç kısımlarını da duvar kağıdı ile kaplayarak artan duvar kağıtlarınızı değerlendirebilirsiniz. 
– Odanızın beşinci duvarı tavanlarda da duvar kağıdı kullanabilirsiniz. Tavanda koyu renk desenli bir duvar kağıdı tercih ettiyseniz diğer duvarlarda da uyumlu bir renk tercih etmeyi unutmayın.
– Organik dokulu ve zarif desenli duvar kağıtlarıyla evinizin duvarlarında ve tavanında naif ve natürel bir görünüm yakalayabilirsiniz.
– Duvar kağıtlarıyla merdivenlerin alt kısımlarına desen ve renk ekleyebilirsiniz. Akrilik kaplama ile tamamlayacağınız her basamakta farklı bir duvar kağıdı kullanarak size özel bir düzenleme yapabilirsiniz.
– Artan duvar kağıtlarını küçük çerçeveler içerisine yerleştirerek evinizin istediğiniz köşesinde sanat galerisi düzenleyebilirsiniz.

Fotoğraflar: HGTV

Yorum yazın

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır.