duvar kağıdı
duvar kağıdı

Duvar kağıdı ile dekorasyon ve duvar kağıdı modelleri

Son güncelleme:

Duvar kağıtları artık sadece duvarlarda kullanılmıyor. Bir rulo ya da ev dekorasyonundan kalan az bir parça duvar kağıdı bile evinizin farklı köşelerini akılcı uygulamalarla süslemenize yetebilir.

Özellikle büyük ve renkli desenli duvar kağıtlarıyla evinize hızlı bir şekilde hareket katabilir, sıkıcı görünümlü eşyalarınıza yeni bir stil verebilirsiniz.

ODAK NOKTASINI DUVAR KAĞIDI İLE OLUŞTURUN

– Koyu renkli ve büyük desenli bir duvar kağıdını kitaplığınızın ya da raf alanınızın arka kısmına döşeyerek dikkat çekici bir odak noktası oluşturabilirsiniz. Ailenizin en sevdiği süs ve aksesuarları da bu raflarda sergileyebilirsiniz.

MUTFAK DOLABINA DUVAR KAĞIDI

– Romantik stilde çiçekli bir duvar kağıdını porselen mutfak eşyalarınızı yerleştirdiğiniz dolabın iç kısmına döşeyebilirsiniz. Vintage çekicilik kazanan dolabınızda pastel tonlardaki porselenleriniz çok hoş duracak.

LAVABO ÜNİTELERİNİ VE ŞİFONYERİ DUVAR KAĞIDI İLE YENİLEYİN

– Sıradan bir şifoniyeri duvar kağıdıyla yeniden hayata döndürebilirsiniz.

– Eski bir lavabo altı ünitesini desenli bir duvar kağıdıyla yenileyebilirsiniz.

ÇEKMECELERE DUVAR KAĞIDI YAPIŞTIRILIR MI?

– Çekmecelerin iç kısımlarını da duvar kağıdı ile kaplayarak artan duvar kağıtlarınızı değerlendirebilirsiniz. 

TAVANA DUVAR KAĞIDI KAPLAMA

– Odanızın beşinci duvarı tavanlarda da duvar kağıdı kullanabilirsiniz. Tavanda koyu renk desenli bir duvar kağıdı tercih ettiyseniz diğer duvarlarda da uyumlu bir renk tercih etmeyi unutmayın.

– Organik dokulu ve zarif desenli duvar kağıtlarıyla evinizin duvarlarında ve tavanında naif ve natürel bir görünüm yakalayabilirsiniz.

MERDİVENLERİ DUVAR KAĞIDIYLA RENKLENDİRİN

– Duvar kağıtlarıyla merdivenlerin alt kısımlarına desen ve renk ekleyebilirsiniz. Akrilik kaplama ile tamamlayacağınız her basamakta farklı bir duvar kağıdı kullanarak size özel bir düzenleme yapabilirsiniz.

– Artan duvar kağıtlarını küçük çerçeveler içerisine yerleştirerek evinizin istediğiniz köşesinde sanat galerisi düzenleyebilirsiniz.

Fotoğraflar: HGTV

https://www.evimdergisi.com.tr/duvar-kagidi-rehberi/