çocuk odasında yaz
çocuk odasında yaz

Okullar kapandı… Ders çalışmaya ara verilen birkaç aylık bu dönemde çocuk odasını düzenlemenin ve biraz yaz mevsimine uyarlamanın tam zamanı olduğunu düşünüyorsanız bu önerilerimiz sizin için…

Mevsim ne olursa olsun, çocuk odası düzen ister

İster ilkokula giden bir erkek olsun ister ortaokul çağında bir genç kız, çocuk odaları dekorasyonu her zaman titizlik gerektiren bir planlama ister. Oyun alanı, çalışma alanı, depolama ya da ekstra yatak gibi pek çok detayı düşünmeniz gereken bir alan… Çocuk odasını planlamanın ideal yollarından biri alanları kendi içinde işlevine göre ayırarak hareket etmek. Ya da gizlenebilen yataklar, yatak başını kitaplık gibi değerlendirebilen çok amaçlı tasarımlar “ıvır zıvırın” oldukça fazla olduğu bu alanda ekstra depolama alanı yaratmak için çok akıllıca.

Yukarıda sağda: Duvarları pastel tonlar ve odayı ince tekstillerle dekore ettikten sonra dağınıklığı önleyecek mobilyalara el atabilirsiniz. Alandan kazandıran ve duvar alanını değerlendiren çocuk odaları çok şık ve işlevsel oldukları kadar “hafiflemiş” bir oda görünümü için de uygundur. Elegant çocuk odası, Çilek.

Solda: Çocuk odasına yaz havası getirmek için beyaz zeminde renkli fenerler, çiçekli tekstiller ve kafesler kullanabilirsiniz. Nevresim, www.catimini.com

Sağda: Yaz ruhunu hissettiren rengarenk çıkartmalar ve kendi yaptığınız aksesuarlarla depolama ünitelerini süsleyerek onları dekorasyonun bir parçası haline getirebilirsiniz. Eğlenceli elişi fikirleri, Tchibo.

Solda: Artan kumaşlarla çocuğunuzun odası için depolama sepetleri ya da çantalar tasarlayabilirsiniz. Kumaş, Damask.