Zeki depolama çözümleri

Ucuz ve göze batmayan depolama çözümleri bulmak aslında düşündüğünüzden daha kolay. Vereceğimiz ipuçlarını yaşam alanlarınızda denemekle başlayabilirsiniz.

Asın
Çanta ve ceketlerinizi asmak için kapının yanına bir askı asın. Askının yüksekliği için ölçüyü en iyi, en uzun ceketinizin ölçüsüne göre ayarlayabilirsiniz. Anahtarlarınız için askınıza birkaç minik kanca ekleyebilirsiniz. Askının altına saklama sepetleri yerleştirebilirsiniz.
İçine saklayın
Geleneksel bir sehpa yerine üzeri kapaklı ve bol çekmeceli bir sehpa tercih edebilirsiniz. Böylece odadaki kumanda, throw, oyun, dergi gibi ortalıkta dağınık duran eşyalarınızı yerleştirme imkanı yaratabilirsiniz. Kapağı açtığınızda da istediklerinize rahatlıkla ulaşabilirsiniz.
Sandık
Eski sandık ya da valizleri oturma odanızın bir köşesine sadece görsel çekicilik eklemek için yerleştirmeyin. İçinde yastık, throw, battaniye gibi tekstil ürünlerini saklamak için işlevsel amaçlı da kullanın.

Camdan harekat
Şarap bardakları dolapta çok yer kaplar. Bu durumu engellemek için kadehlerinizi bir düz bir ters yerleştirin. Böylece yerden kazanabilirsiniz.

Sadece kavanozlar
Çalışma odanızda ataçları, dikiş odanızda düğmeleri, deponuzda çivileri koymak için kavanozları kullanabilirsiniz. Kavanozları raflara ya da dolabınızın içine koyabilirsiniz.

Yemek kitapları için
Bir meyve kasasını duvara monte ederek içine yemek kitaplarınızı koyun. Ya da monte etmeniz zorsa kasayı buzdolabının üzerine yan olarak yerleştirin. Böylece kitaplarınız hep elinizin altında olur.