Burcunuza göre 2023 dekorasyon trendleri

Son güncelleme:

2023 yaklaşırken, yeni ev dekorasyonu trendleri ortaya çıkmaya başlıyor – ve ne beklediğimizi görmek heyecan verici olsa da, bu önümüzdeki yıl kendimize bakma konusundaki odağımız değişiyor. Görünüşe göre ev dekorasyonu, özellikle de bu konuda dikkatli olduğunuzda, kişisel bakımın bir parçası olabilir.

Bu yazımız da ilginizi çekebilir: Tasarımcıların 2023’te görmek için sabırsızlandığı renk trendleri

Nötr renk şemalarından bitki yaşamına kadar pek çok trend etrafta dolaşıyor. Yine de, ev dekorasyonu alanlarına da giren pek çok yeni konsept var – peki nereden başlıyoruz?

Zodyak işaretlerimiz, yalnızca kişiliklerimiz hakkında değil, evlerimizi ihtiyaçlarımıza en uygun şekilde nasıl şekillendireceğimiz ve tasarlayacağımız konusunda da fikir verebilir. 2023 için hangi ev dekorasyonu trendinin size en uygun olduğunu görmek için aşağıdaki burcunuza göz atın.

Koç: Büyük Vurgulu Duvarlar

KatarzynaBialasiewicz / Getty Images

2023 , özellikle birçoğunun evde geçirmeye devam ettiği süre göz önüne alındığında, Instagram’a yakışan daha eski renkler, baskılar ve dekor içeren iddialı duvarları kucaklıyor. Hepiniz her zaman ince olmayan şekillerde ifadeyle ilgilisiniz ve mükemmel vurgulu duvarın küratörlüğünü yapmak söz konusu olduğunda oynayabileceğiniz çok şey var.

İlginizi çekebilir: Koç burcu için dekorasyon önerileri

Boğa: Lavanta Tonları

Lavanta önümüzdeki yıl renk şemalarına geri dönüyor ve Boğa’dan daha iyi kimse onu kucaklamaya hazır değil. Boğa, hem istikrar hem de topraklanma ile ilişkilidir (bir toprak burcu olarak), ancak aynı zamanda güzel, zarif ve lüks olan her şeye çok yatırım yapar (çünkü güzellik, yaratıcılık ve romantizm gezegeni Venüs tarafından yönetilen bir burçtur). Lavanta bu kuyunun her iki tarafında da gezinir – açık mor tonunun sakinlik ve rahatlama hissi uyandırdığı ve aynı zamanda herhangi bir odaya zarif, lüks bir his verdiği bilinmektedir.

İlginizi çekebilir: Boğa burcu için dekorasyon önerileri

İkizler: Çok Fonksiyonlu Açık Plan

Çok işlevli mekanlar 2023’e kadar devam edecek ve sadece dekor ve tasarımda daha amaçlı hale gelecek. Sürekli değişen İkizler için bu iyi bir haber; mekanları birden çok kavramı besleyen bir yere dönüştürmek, tam size göre. Belirli etkinlikleri belirli odalara ayırmak yerine, çok işlevli alanlar, özellikle uyarlanabilir bir düzen gerektiren daha küçük alanlarda bol miktarda esneklik sağlar.

İlginizi çekebilir: İkizler burcu için dekorasyon önerileri

Yengeç: Sağlıklı Yaşamı Teşvik Eden Alanlar

İkisi ayrılmaz bir şekilde bağlantılı görünmese de, ev dekorasyonu ve sağlıklı yaşam el ele çalışma fırsatına sahiptir – özellikle de her şeyden uzaklaşmamız için alan küratörlüğü söz konusu olduğunda. 2023 trendleri, bizi beslemek için tasarlanmış alanlara işaret ediyor – ki bu da Yengeç burçlarıyla çok uyumlu hissettiriyor, değil mi? Yatıştırıcı tonlar kullanmak, rahatlatıcı köşeler ve aksesuarlar yaratmak veya sadece bir mahremiyet duygusu yaratmak olsun, amaç tamamen rahatlayabileceğiniz bir atmosfer yaratmaktır.

İlginizi çekebilir: Yengeç burcu için dekorasyon önerileri

Aslan: Kemerler

Aslan burçları, tüm asalet ve zarafetleriyle, basit bir şeyi almayı ve kolaylıkla yükseltmeyi bilirler. 2023’e dönüş yapan başka bir trende bakın: kemerler. Tabii ki, kapı kemerleri veya pencereler, bir mekanın hissini değiştiren çarpıcı mimari parçalardır, ancak dekor stilini dahil etmek için tüm ev tadilatından geçmeniz gerekmez. Yuvarlak şekil aynalarda, dekor parçalarında, duvar resimlerinde ve hatta fayans seçeneklerinde görünecek – bu yüzden en iyi benliğinizi ifade etmek için seçebileceğiniz çok şey olacak.

İlginizi çekebilir: Aslan burcu için dekorasyon önerileri

Başak: Toprak Tonları

FollowTheFlow / Getty Images

Ev dekorasyonu sahnesinde trend olan toprak tonlarını bol bol göreceğiz. Doğal olarak bu, temiz, basit ve her mekana ve neredeyse her tarza uyarlanabilen tonları kucaklamayı seven Başaklar için ideal. Tonların topraklanmış doğası, bir Dünya işaretiyle mükemmel bir şekilde rezonansa girer, bu nedenle bu renk paletini benimsemekten korkmayın.

İlginizi çekebilir: Başak burcu için dekorasyon önerileri

Terazi: Kavisli Mobilya ve Dekor

Getty Images

Kemerlere benzer şekilde, yuvarlak mobilyalar ve dekorlar da 2023 ev dekorasyonu trendlerine girmeye çalışıyor. Mobilya ve dekordaki yuvarlak köşeler, yumuşaklık katar ve Terazi burçlarıyla iyi uyum sağlayan davetkar bir atmosfer yaratır. Terazi, stil veya yetenekten ödün vermeden insanların hoş karşılandığını hissettiren güzel ve rahatlatıcı ortamlar yaratmasıyla bilinir. Yuvarlak stiller, sahneye eklemek için başka bir seçenek sunar ve kanepeler ve masalar gibi daha açıklayıcı seçeneklerden kilim ve fotoğraf çerçeveleri gibi daha ince eklentilere kadar değişebilir.

İlginizi çekebilir: Terazi burcu için dekorasyon önerileri

Akrep: Bitkiler

Popüler inanışın aksine, Akrep işaretleri tamamen koyu renk şemaları ve düşük ışık alanlarıyla ilgili değildir. Birçoğu, Akrep’in dönüşümle olan ilişkisinden habersizdir ve herhangi bir bitki sever, bitki yaşamının bir alanı ne kadar hızlı (ve kolayca) dönüştürdüğünü bilir. 2023 yaklaştıkça, onları birleştiren daha fazla bitki yaşamı ve dekor fikri göreceğiz – ve karanlık, düşük ışıklı alanlarda bol miktarda bitki gelişebilir, bu nedenle her şeyi bir kerede dönüştürmeye gerek yok Akrep.

İlginizi çekebilir: Akrep burcu için dekorasyon önerileri

Az ışık alan ya da ışık almayan banyolarda yetiştirilebilecek bitkiler

Yay: İnziva Yerleri

Evlerimizi dekore etmek her zamankinden daha önemli hale geldi, özellikle de birçoğunun istedikleri kadar seyahat etmek yerine evde kalmaya ne kadar sık ​​ihtiyaç duyduğu göz önüne alındığında. 2023, ev inzivalarında bir artış görüyor – evinizden çıkmadan dünyevi ve kaçışçı kavramları birleştiren stiller ve aksanlar. Yay burçları yeni yerlere seyahat etmekten başka hiçbir şeyi sevmeyecek olsa da, önümüzdeki yıl evinizi aşık olduğunuz yerlere dönüştürmek için bastırıyor – evde her şeyden kaçmak için bir inziva yeri…

İlginizi çekebilir: Yay burcu için dekorasyon önerileri

Oğlak: Kişiselleştirilmiş Çalışma Alanları

Ev çalışma alanlarının son birkaç yılda, özellikle de evden çalışanlar tarafından çokça ilgi gördüğü bir sır değil . Oğlaklar, işleri halletmek için ayrılmış alanlara sahip olmaktan korkmazlar ve onları odaklayacak bir ortam yaratmanın önemini bilirler. 2023 trendleri, kişiselleştirilmiş ve hatta gün bittiğinde saklanabilecek çalışma alanları oluşturmaya işaret ediyor. Ev ofisleri genellikle iş ve dinlenme arasındaki çizgiyi bulanıklaştırabilir, bu nedenle ofisi farklı bir alana dönüştürebilecek veya basitçe saklanabilecek unsurlarla çalışmak, aslında asla bilmeyen çalışkan Oğlaklar için büyük bir avantaj olabilir.

İlginizi çekebilir: Oğlak burcu için dekorasyon önerileri

Kova: Organik Malzemeler ve Vurgular

Getty Images

Gelecek yıl da çevre için iyi bir haber olan daha sürdürülebilir ve çevre dostu dekor seçimler teşvik edilmeye devam ediyor, aynı zamanda alanlarını arkalarında çok fazla ayak izi bırakmadan dekore etmek isteyen Kovalar için. Trendler, doğal kumaşlara (pamuk, yün vb. düşünün) ve mükemmel şekilde eşleşmeyebilecek, ancak yine de birlikte iyi çalışan mobilyalara işaret ediyor.

İlginizi çekebilir: Kova burcu için dekorasyon önerileri

Balık: 70’lerin Retrosu

Zamanda geriye yolculuk yapan 2023, 70’lerden bazı sevilen konseptleri mevcut ev dekorasyonu sahnesine geri getiriyor. Sessiz tonlar ve retro mobilya parçaları son zamanlarda evlerde mutlaka yerini buluyor ve nostaljik burç Balık için bu, cennette yapılmış bir eşleşme. Akılda tutulması gereken bir şey: özellikle mantarlar, mantar şeklindeki aydınlatma ve dekordan mantar baskılarına kadar gerçekten dikkat çekiyor, 70’lerin titreşimleri bu yıl ev dekorasyonu seçeneklerini süpürecek.

İlginizi çekebilir: Balık burcu için dekorasyon önerileri

Ev dekorasyonunda burcunuza göre renk seçimi

Burcunuza göre sizi anlatan kokular ve çiçekler

Burca göre bitkiler: Burcunuz bitki seçiminizle ilgili ne söylüyor?