Ev dekorasyonunda burcunuza göre renk seçimi

Ev dekorasyonunda burcunuza göre renk seçimi

Ev dekorasyonunda renkler oldukça önemli. Evinize hakim olan renklerin, sizin tüm duygu durumunuzu etkilediğini duymak, yaşam alanlarınızda doğru renk seçimi yapmanın ne kadar önemli olduğunu daha iyi anlatır. Burçlara göre doğru renk seçimi ise bu konuda biraz daha yönlendirici olabilir.

KOÇ BURCU EV DEKORASYONU: KIZIL TONLAR

burca göre dekorasyon renkleri

Konu koyu tonlar ve biraz eğlence ise hangi burca bakmamız gerektiğini artık biliyoruz: Koç… Kırmızı, amber, turuncu gibi güçlü renkler sizin dekorasyonda adeta imzanız gibidir. Aslında bu iki rengi sevmeniz şaşırtıcı değil. Çünkü yönetici gezegeniniz olan Zeus da güç ve enerjiyi simgeliyor.

Dekorasyonda kırmızının parlak tonlarını kullanmak size iyi gelecektir. İllaki kırmızı olmak zorunda değil. Turuncunun alt ve üst tonlarını da kullanarak dengeli bir dekorasyon stili yaratabilirsiniz. Böylelikle konuklarınızı da çok fazla şaşırtmamış olursunuz.

İlginizi çekebilir: Koç burcu için dekorasyon önerileri

BOĞA BURCU EV DEKORASYONU: DİNGİN YEŞİLLER

Boğa bir toprak burcu olduğu için doğa ile ilişkili tüm renkler onun renkleridir. Dingin, derli toplu ve konforun ön planda olmasını istediği için yeşilin tonlarına evde yer açabilirler. Stresli, hızlı bir hayatınız varsa eve geldiğinizde bu hissi nötrleyecek yeşiller, toprak tonları tam size göre.

İlginizi çekebilir: Boğa burcu için dekorasyon önerileri

İKİZLER BURCU EV DEKORASYONU: GÜNEŞ SARISI

Sarı oda dekorasyonu

Potansiyel ile dolup taşan ikizler burcu için eve geldiğinde yaratıcılığının önüne adeta bir perde indiren limitler ve sıradan renk kartelaları onlara göre değildir.

Kişiliğinizin bir çiçek gibi ön plana çıkması için, enerji veren renklere yönelmeyi tercih edin. Sıcaklık hissi yayan, seçeneklerle dolu güneşin rengi enerjinizi harekete geçirmek için harika bir tercih. Her yerde olmasa bile detaylarda neşeli oyunlar yaratmak için eşsiz bir seçim olduğunu kendiniz de deneyimleyeceksiniz.

İlginizi çekebilir: İkizler burcu için dekorasyon önerileri

YENGEÇ BURCU EV DEKORASYONU: KUM TONLARI

Zara Home.

v tam olarak kalbinizin attığı yerdir. O yüzden yaşadığınız evin sizi yansıtmasını çok istersiniz. İhtiyaç duyduğunuz sakinleştirici, davetkar atmosfer için kum tonları tam da size göre bir renk tercihi.

Kahvenin açık tonlarını içeren renk kartelası, ertesi güne yeniden şarj olarak başlamanız için gereken enerjiyi size sağlayacaktır.

İlginizi çekebilir: Yengeç burcu için dekorasyon önerileri

ASLAN BURCU EV DEKORASYONU: PARLAK TURUNCU

Koçtaş.

Bir yerin kapısından içeri girdiğinizde tüm gözlerin üzerine çevrilmesini isteyen aslanlar evleri de tam olarak böyle hissettirsin ister: Çarpıcı ve dikkatleri üzerinde toplayan… Parlak turuncu iddialı bir renktir; sıcak ve davetkardır. Aradığınız dramatik atmosferleri yakalamak için korkusuzca deneyebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Aslan burcu için dekorasyon önerileri

BAŞAK BURCU EV DEKORASYONU: SAFİR ZARAFETİ

Ev dekorasyonunda başak burcu mavi ve tonlarından hoşlanıyor. Herhalde çok az insan sizin kadar pratik olabilir. Aslında koyu renkleri ya da kırmızı gibi parlak tonları denemekten de korkmazsınız ama eve hakim olan renk kartelasında da bir pratiklik olsun; hemen hemen her şeye kolaylıkla uyum sağlasın istersiniz.

Kontrol etmeyi seven ve yaşam alanlarında dingin bir atmosfer arayan başak burçları için mavinin koyu tonları biçilmez kaftandır.

İlginizi çekebilir: Başak burcu için dekorasyon önerileri

TERAZİ BURCU EV DEKORASYONU: PUDRA PEMBESİ

Stripe nevresim takımı, gittigidiyor.com

Evde olduğunuzu tam anlamıyla hissettiğiniz, sarıp sarmalayan bir atmosfer ararsınız. Ama bu da sizin için yeterli değil; çünkü siz herkesin evinize geldiğinde kendi evinde hissetmesini istersiniz.

Zarafet sizin diğer adınız; o yüzden yumuşak pembelerin hakim olduğu bir atmosfer davetkar olduğu kadar şık bir ambiyans da yaratmayı başarır. Denge ve ahenk duygusu yaratmaksa pembenin pastel tonları için bir çocuk oyuncağı.

İlginizi çekebilir: Terazi burcu için dekorasyon önerileri

AKREP BURCU EV DEKORASYONU: KOYU TONLAMALAR

Ev dekorasyonunda akrep burcu oldukça tutkulu. Sizi tanıyan herkes ne kadar hassas ve tutku dolu olduğunuzu bilir. Koyu, dramatik atmosferler sizin kimliğinizin doğal bir yansıması gibidir. Gizemli, bilmeceli mekanlar da benzer şekilde… İşte tüm bu özelliklerinizi dolayısıyla detayların ilk bakışta görünmesini istemezsiniz.

Koyu renklerin detayları arka planda bıraktığı, belki biraz da gizlediği (koyu tonlar ışığı yutar) bir yaşam alanı tam da size göre. Antrasit gri yaratmak istediğiniz atmosfer konusunda sizi yarı yolda bırakmayacaktır.

İlginizi çekebilir: Akrep burcu için dekorasyon önerileri

YAY BURCU EV DEKORASYONU: DUMANLI MAVİ

Duvar kağıdı, Koçtaş.

Sosyalleşmeyi o kadar seviyorsunuz ki neredeyse zamanınızın büyük bir çoğunluğu dışarıda geçiyor. İşte bu yüzden eve döndüğünüzde sizi şarj edecek bir renk arıyorsunuz. Aradığınız renk dumanlı mavi olabilir.

Size her daim açık havayı anımsatan, gökyüzünün ve okyanusun uçsuz bucaksızlığını çağrıştıran renk kartelası sınırlarınızı çizmeyen, özgür yönünüzü besleyen bir karaktere bürünecektir.

İlginizi çekebilir: Yay burcu için dekorasyon önerileri

OĞLAK BURCU EV DEKORASYONU: KOZMİK GRİ

Kumaşlar, Jab Anstoetz.

Rasyonalizmin burçlar camiasındaki temsilcisi olarak kozmik gri, her daim size dünyanın sınırlılığını, evreninse sonsuz seçeneklerini anımsatan bir renk seçim olur. Ayrıca hemen hemen her noktada yalınlığı sevdiğiniz için aradığınız sade mekanları yaratma konusunda yardımcı olacaktır.

İlginizi çekebilir: Oğlak burcu için dekorasyon önerileri

KOVA BURCU EV DEKORASYONU: PETROL YEŞİLİ

Her şey olabilirsiniz; ama geleneksel değil. O yüzden duvarlarınızda tercih edeceğiniz renk de herkesi gerçekten tam anlamıyla şok eden bir ton olabilir. Hava burcu olduğunuz için, seçtiğiniz renklerin sizi kısıtlayan bir tarafı olmasına katlanamazsınız.

Yeşilin derin tonları; hatta belki biraz da petrole çalan derin maviler hem yaratıcılığınızı körükleyecek, hem de ihtiyacınız olan enerjiyi verecektir. Yaşadığınız mekanlarda “canlılık” aradığınız için yeşilin ve doğanın hayat veren tonları tam da size göre olur.

İlginizi çekebilir: Koç burcu için dekorasyon önerileri

BALIK BURCU EV DEKORASYONU: GÖKYÜZÜ MAVİSİ

Sadem nevresim, Özdilek.

Klasik bir su burcu olan balıklar için evde rahat olmalarının anahtarı, onlara suda olduklarını hissettiren renklerdir. Akışkan ve serin iç mekanlar tercih ederler. Açık renkli maviler, berrak su yeşilleri aradıkları konfor duygusunu yaratmalarına yardımcı olur.

İlginizi çekebilir: Balık burcu için dekorasyon önerileri

Hangi burca, hangi çiçek? Sevgililer gününde mutlu edin!

Burç renkleri ve anlamları

Burçlara göre çocuk odası dekorasyonu