Retro ne demek? 2022 retro tarihleri

Son güncelleme:

Gezegenler belirli bir yörünbgenin üzerinde kendilerine has bir hızda dönüş gerçekleştiriyor. Bu hareketlenmeler ise çeşitli zamanlarda birbirinden farklı seviyede olabiliyor. Bu gibi farklılıklarda ise gezegenler kimi zaman gerileme yaşayabiliyor. İşte bizler bu tür gerilemelere retro ismi veriyoruz.

Kısa bir özetle retro; Dünya’dan gezegenlerin yörüngesine bakıldığında sanki gezegenlerin geriliyor gibi bir görünüme sahip olmasına söyleniyor.  Kelime anlamına bakıldığında da retronun ‘gerileme, geriye gitme, geriye dönme’ anlamlarına geldiği görülüyor. Bu durum ise gezegenlere göre belirlenen burçları etkiliyor. Kimi burçlar retrodan olumlu yönde etkilenirken kimi burçlar ise retrodan olumsuz yönde etkilenebiliyor. Bu nedenle Retroların ne zaman olduğunun öğrenilmesi, bu tarihlere göre araştırma yapılması gerekiyor.

2022 Retro Tarihleri 

  • 2022 yılında ilk  Merkür retorusu 14 Ocak tarihinde başlayacak, 4 Şubat tarihinde bitecek.  İkinci Merkür retrosu 10 Mayıs tarihinde başlayacak, 3 Haziran tarihinde bitecek. Üçüncü Merkür retrosu 10 Eylül tarihinde başlayacak,  2 Ekim tarihinde bitecek. Dördüncü Merkür retrosu 29 Aralık tarihinde başlayacak, 18 Ocak tarihinde bitecek.
  • Venüs retrosu 23 Temmuz 2023 tarihinde başlayacak, 4 Eylül 2023 tarihinde bitecek.
  • Mars retrosu 30 Ekim 2022 tarihinde başlayacak ve 12 Ocak 2023 tarihinde son bulacak. İkizler-İkizler tutulması gerçekleşecek.
  • Jüpiter retrosu 28 Temmuz 2022 tarihinde başlayacak ve 24 Kasım 2022 tarihinde başlayacak. Koç-Balık burçları bu retrodan etkilenecek.
  • Satürn retrosu ise 4 Haziran 2022 tarihinde başlayacak, 23 Ekim 2022 tarihinde bitecek.  Kova burçları retrodan etkilenecek. 
  • Uranüs retrosu 24 Ağustos 2022 tarihinde başlayacak ve 23 Ocak 2023 tarihinde son bulacak. Boğa burçları bu retrodan etkilenecek.
  • Neptün retrosu 28 Haziran 2022 tarihinde başlayacak ve 4 Aralık 2022 tarihinde son bulacak. Bu retrodan balık burçları etkilenecek.
  • Plüton retrosu 29 Nisan 2022 tarihinde başlayacak ve 8 Ekim 2022 tarihinde son bulacak. Oğlak burçları bu retrodan etkilenecek.
  • Şiron retrosu ise son retro olacak ve 19 Haziran tarihinde başlayacak ve 23 Aralık tarihinde sona erecek. Bu retrodan ise Koç burçları etkilenecek.

Merkür Retrosunun Etkisi Nedir?

Merkür retrosu yılda üç kez gerçekleşen retro olarak biliniyor. Bu da demek oluyor ki Merkür retrosu diğer Retrolara oranla insan yaşamını daha büyük oranda etkiliyor. Peki, insan yaşamını nasıl etkiliyor? Öncelikle Retrolar insan yaşamını genellikle olumsuz olarak etkiliyor. Bu nedenle Merkür retrosunun da insan yaşamına olumsuz etkisi var. Merkür retrosu genellikle elektronik aletlerin bozulmasına neden oluyor. Merkür retrosuna gerçekleştirilen anlaşmaların da bozulduğuna inanılıyor. Bu nedenle insanların Merkür retrosu sırasında herhangi bir anlaşma yapmaması, beyaz eşya almaması, elektronik aletlerine karşı dikkatli olması, alım ya da satım işlemleri sırasında dikkatli olması öneriliyor. Eğer sizler de Merkür retrosunu merak ediyorsanız ve neleri etkilediğini merak ediyorsanız bu gibi durumlara dikkat edebilirsiniz.

Merkür Retrosu Varken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Merkür retrosu varken dikkat edilmesi gereken pek çok şey bulunuyor. Ancak temele indirgediğimiz zaman Merkür retrosu varken kesinlikle yeni kararlar almamaya dikkat etmek gerekiyor. Bu durumun en büyük nedeni gerileme varken yeni bir şeye adım atmanın zararlı olabilecek olması. Bu nedenle eğer Merkür retrosu varken bir karar almanız gerekiyorsa kararı etkilemenizde, yeni bir anlaşma yoluna girmemenizde fayda bulunuyor. Aynı zamanda Merkür retrosu varken evlilik kararı alınması da önerilmiyor. Eğer evlenme teklifi edecekseniz de bu süreci retronun bitişine ya da başlangıcı öncesine göre belirlemenizde fayda var. Bu şekilde daha sağlıklı kararlar alabilirsiniz.

Retro nedir? Retro dekorasyon stilinin özellikleri nelerdir?