Tasarımcıların 2023’te görmek için sabırsızlandığı renk trendleri

Yeni Yıl yaklaşıyor ve 2022 hızla kapanıyor, tasarım dünyası şimdiden 2023’ün getireceği yeni ve heyecan verici trendlere hazırlanıyor. Sherwin Williams, Benjamin Moore, Dunn-Edwards ve Behr gibi markalar, 2023 için yılın imza renklerini açıkladılar ve Pantone’un Aralık ayı başlarında seçimlerini açıklaması bekleniyor. Ve şimdiye kadar gördüklerimize dayanarak, 2022 tamamen sakinleştirici yeşil tonlarla ilgiliyse, 2023 sıcak, canlandırıcı renklerin yılı olacak şekilde şekilleniyor.

2023’te görmeyi bekleyebileceğimiz renk trendlerine daha iyi bir bakış için The Spruce yedi tasarım uzmanıyla konuştu ve yeni yılda hangi renklerin öne çıkacağına dair görüşlerini aldı. Genel olarak fikir birliği, çok sayıda toprak tonları, sıcak nötrler, pembe tonlar ve zengin, koyu vurgular ve renk patlamaları ile daha fazla farklılık görmeyi bekleyebileceğimizdir. 

Fixr.com Ev Tasarımı Uzmanı Sarabeth Asaff , “2023 için öngörülen renk trendleri konusunda şahsen çok heyecanlıyım” diyor . “Görünüşe göre uzun yıllardır insanlar daha cesur renkleri benimsemeye başlamış ama yine geri adım atmışlar. 2023 için durum böyle değil…[görünüşe göre] ev sahipleri nihayet evlerinde büyük ve cesur renkler kullanmaya hazır.” 

İşte bu tasarım uzmanlarının 2023’te en çok heyecanlandıkları renk trendleri hakkında söyledikleri. 

İlginizi çekebilir: 2022-2023 trend renkler neler?

Yerkürenin Tonları

Yakın zamanda açıklanan 2023 Sherwin Williams yılın rengi herhangi bir gösterge ise, sıcak toprak tonları 2023’te de sıkça karşımıza çıkacak. 1990’larda popüler olan toprak renkleriyle karşılaştırıldığında, bu tonlar daha boho ve yüzyıl ortası modern bir his veriyor.” diyor İç Mimar Carla Bast . 

Bast , pişmiş toprak, yeşil, sarı ve erik tonlarının sessiz tonları duvar boyası, mobilya ve ev dekorasyonu için popüler seçimler olacağını tahmin ediyor. “Bu renkler sıcak ve doğal görünüyor ve mobilya ve mobilyaya geri dönerken gördüğümüz ahşap tonlarıyla harika bir kontrast sağlıyor” diye ekliyor.

Zengin, Koyu Renkler

2022’de, iç mimarların ve ev sahiplerinin cesur, koyu renklerle denemeler yaparken giderek daha rahat hale geldiğini gördük ve tasarımcılar bu eğilimin Yeni Yıl’da da devam etmesini bekliyor. The Lynden Lane Co’dan Barbi Walters, “2023 için her şey zengin tonlarla ilgili – çikolata kahvesi, tuğla kırmızısı, koyu yeşim” diyor .

Asaff da aynı fikirde: “Koyu renklerin, pastel veya nötrden elde edemeyeceğiniz bir derinliği var. Bu yüzden, gözler için bir zevk olan bu gerçekten tatmin edici tasarımları yaratıyorlar. ” Kömür, tavus kuşu ve hardal gibi renklerin 2023’te kendi anlarına sahip olacağını tahmin ediyor.

Sıcak Nötrler

2023’te grinin modası geçmediği ve sıcak nötrlerin hakim olmaya devam edeceği konusunda fikir birliği var. İç Mimar Brooke Moore, “Renk trendleri tamamen beyazdan sıcak nötrlere geçti ve 2023’te bu nötrleri daha da ısıtacağız” diyor. Freemodel’de.

Behr’in 2023’te yılın rengi olan Blank Canvas’ı açıklaması, 2023’te sade beyazlar ve grilerin daha sıcak beyazlar ve bejlere geri döneceğinin bir başka kanıtı. Tuft Interiors’tan Danielle McKim bu sıcak nötrle ilgili olarak bize şunları söylüyor: çalışmak için harika bir tuval. Kremsi sarı alt tonlu bu sıcak beyaz, nötr bir renk paletine dönüşebilir ve aynı şekilde daha canlı bir alan için parlak, cesur renklerle eşleştirilebilir.

Pembe ve Gül Tonları

Las Vegas merkezli iç mimar Daniella Villamil , 2023’te en çok heyecan duyduğu renk trendinin dünyevi ve karamsar pembeler olduğunu söylüyor. “Pembe, doğası gereği sükunet ve şifayı teşvik eden bir renktir, ev sahiplerinin artık her zamankinden daha açıklayıcı olmaları şaşırtıcı değil. bu pembe renk tonuna” diyor. Benjamin Moore, Sherwin Williams ve Dunn-Edwards gibi boya şirketlerinin tümü, yılın rengi olarak pembe infüzyonlu bir renk tonu seçiyor ( Raspberry Blush 2008-30 , Redend Point ve Terra Rosa ), sırasıyla), 2023’ün oldukça kızarma yılı olacak gibi görünüyor. Sarabeth Asaff da aynı fikirde: “Zengin leylak rengi ve tozlu açık pembeler bir odaya ışıltı katmanın mükemmel bir yoludur – ve sadece onların yakınında olmak herkesin tenini gururlandırıyor.” Ayrıca bu pembe tonlarının “zarif ve sofistike” olduğunu da ekliyor.

Pastel Tonlar

Pantone’un yılın renginin açık pastel mor olan Digital Lavender olacağı öngörüsüyle tasarımcılar, pastel trendinin ev dekorasyonuna da yansıyacağını söylüyor. San Diego merkezli tasarım stüdyosu Blythe Interiors’ın CEO’su ve kurucusu Jennifer Verruto, yumuşak maviler, killer ve yeşiller gibi zengin ve davetkar pastellerin 2023’te büyük olacağını söylüyor. 

Bast, yeni yılda pastellerin dönüşü konusunda özellikle heyecanlı olduğunu söyleyerek bize katılıyor. “Ev dekorasyonu dergilerinde ve internette bu eğilimin ipuçlarını zaten görüyoruz ve bence çok büyük olacak. Yumuşak pembe, nane yeşili ve açık mor, duvarlar, mobilyalar ve aksesuarlar için popüler renkler olacak ”diyor.

2023 renkleri: Jotun 2023 Global Renk Koleksiyonu “Hikayeler”

Plüton’un hediyesi retro evler: 2023’e kadar etkisi sürecek