Şehirde kır evi

Avukat çift İlgen ve Yasin Kurt, İstanbul Etiler’de kendileri için keyifli bir ev yaratmışlar. Beyaz ve mavinin yoğun olarak kullanıldığı ev, şehirde Provance havası estiriyor. Çift evlerini döşerken aileden kalan eşyaları da en güzel şekilde değerlendirmiş evlerinde. Avukatlık mesleğinin yanı sıra geleneksel el sanatlarıyla da ilgilenen Yasin Kurt, hat sanatında eserler vererek, bu sanatın gelecek nesillere aktarılması ile ilgili çalışmalar yapıyor. Yasin Bey’in yaptığı hat çalışmaları evin  duvarlarında kendilerine yer buluyor.

Zeminde laminat parke tercih edilmiş. Ancak açık renkteki mobilyalar kendini göstersin diye renk olarak koyu bir renk tercih edilmiş. Parkeler Haro marka. Evin kapı kemeri ve salonunda ciddi bir alçılık işi var. Bu işler ACC Alçı Dekorasyon firmasına yaptırılmış. Alçı  işlerinin patinesi ise Şemsi Usta tarafından yapılmış. Özellikle kapı kemerindeki işçilik bir hayli dikkat çekiyor.
Kurt Çifti evin tüm aydınlatmalarını Şişhane’deki Dekor Lamba’dan almış. Yemek odası ise İkea’dan. İkea büfenin içindeki camlara tül takma fikri İlgen Hanım’a ait. Salona duygu veren en  önemli iki şey, duvar kağıtlarının suluboya desenlerinde seçilmesi ve alçıların ayrıca patine ettirilmesi olmuş.

Salon ve antreden salona geçişi sağlayan kapının kemerinde alçı işleri dikkat çekiyor. Çift, kalan işlerden ise salonun ortasına bir sehpa yapmış.

Yatakbaşı duvarına asılan cibinliğin ferforje başlığı Laura Ashley’den alınmış.

Yemek takımı ve büfe İkea’dan. Kuşlar ve çiniler ise İznik’ten. Aydınlatma Şişhane’deki Dekor Lamba’dan  alınmış.

HAZIRLAYAN GÜNSELİ BÜYÜKSAĞİŞ FOTOĞRAFLAR ENGİN YILDIZ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çocuklu aile için keyifli bir salon

Dergide bu ay