Anne-kıza hem hobi hem dinlenme odası

Siz de IKEA tarafından evinizin yenilenmesini istiyorsanız gbuyuksagis@doganburda.com adresine odanıza ait fotoğrafları mail atabilirsiniz.

IKEA iç mimarı Bahtiyar İsmail, ilk önce bu ayki talihlilerimiz Aynur ve Aylin Uzun ile görüştü. Yapılan görüşmede Aynur Hanım’ın öncelikli ihtiyacının hobisi olan ahşap boyamayı gerçekleştirebileceği geniş bir alan olduğunu, bunun yanı sıra var olan televizyon fonksiyonunu kaldırmak istediğini, yerine kolilerdeki kitaplarını depolayabileceği geniş bir kitaplığa ihtiyacı olduğunu öğrendik. Talihlimiz hobisi ile meşgul olurken aynı zamanda torunu ve  kızlarıyla keyifli vakit geçirebileceği bir ortama ihtiyaç duyuyordu.İlk iş olarak mekanın salonla birleşmeyen duvarlarında beyaz renk kullanmayı düşündük. Bu alan Jotun tarafından  beyaza boyandı. Ardından ev sahibinin yaş aralığı ve evin genel atmosferine çok zıt olmayacak renklere sahip stil  gruplarından; İskandinav gelenekseli kullanma kararı alındı. Bu grupta çokça kullanılan açık raf sistemleri, hobi-çalışma odası, atölye gibi kullanılan malzemelere erişimin kolay olması gereken mekanlara fonksiyonelliğin yanı sıra sıcak bir hava katmamıza da yardımcı oldu.

Çalışma alanı
Balkon ile merdiven korkuluğu arasında kalan cep şeklindeki boşluk mutfak tezgahı ile değerlendirilerek geniş bir çalışma masası oluşturuldu. Gerton masa.

Dinlenme köşesi
Üçlü koltuk ve hasır puflarla bir dinlenme/sohbet köşesi oluşturulurken hasır çocuk koltuğu kullanılarak evin torununun sehpa üzerinde oyun oynayabileceği bir ortam sağlandı. Ektorp koltuk, Ektorp kılıf, Agen hasır çocuk sandalye.


HAZIRLAYAN GÜNSELİ BÜYÜKSAĞİŞ FOTOĞRAFLAR İBRAHİM ÖZBUNAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Renk, desen ve ışıkla yıkanan İskandinav stili

Artık dolabınıza sığmıyorsanız!