Sofra sunumlarında kullanılabilecek çiçekler

Sofra sunumlarınızda kullanabileceğiniz, size özel çiçek tasarımlarınızı dört mevsim farklı çiçeklerle hazırlayabilirsiniz. İşte ipuçları…

İLKBAHAR *

Bahar günlerinin cıvıl cıvıl görüntüsünü sofra düzenlemenize davet etmek istiyorsanız pastel tonların gücünden yararlanın. Bu mevsim daha şanslısınız doğanın uyanmasıyla birbirinden güzel çiçekler en doğal ve en taze halleriyle sofralarınızı süsleyebilir. Mor tonları için allium, farklı boylarda ve formlarda olan tasarımların vazgeçilmezi krizantem, soğanlı bitkilerin bu mevsim göz bebekleri sümbül, lale ve nergis türlerinin yanında gül türleri ve yıldız çiçekleri de seçenekleriniz arasında yer alıyor.

YAZ *

Tasarımlarınızı yaparken güneşin ve bu mevsimin güzel enerjisini taşımanız gerektiğini unutmayın. Sarılara karışan pembeler ve bunlara eşlik eden yeşil tonlu çiçekler. Kozmoz, ekinezya, ortanca, horoz ibiği, karanfil, kala, astibe, gül, lisyanthu ile her stile uygun türler ve renklerle kendinize özel yeni tasarımlar oluşturabileceğinizi unutmayın. Hatta işin içine biraz da eğlence katmak için limon, kumkuat gibi mevsimin renkli meyvelerini çiçeklerle buluşturabilirsiniz.

SONBAHAR *

Mevsim sonbahar olduğuna göre işin içine biraz romantizm girip biraz daha keskin renklerle gelen tasarımlar ortaya çıkıyor. Bordoya eşlik eden turuncuların arasında küçük elmalar, mor tonları arasında uyanan lila renkli güller gibi. Veya turuncu ile kırmızı tonlarında klasik görmeye alıştığımız sonbahar tonları da seçenekler arasında. Bu mevsim kullanabileceğiniz çiçek türleri arasında gül, katmerli türleriyle erengül, orkide, doğal dokusuyla anemone ve egzotik bir hava için Peru zambağı.

KIŞ *

Yurtdışında yer alan seralar sayesinde dört mevsim neredeyse her çiçeği bulmak mümkün. Kış döneminde renk olarak biraz daha koyu tonlar tercih edebilirsiniz. Fakat elbette işin içine biraz da eğlence katmak için pembeler, turuncular da ekleyebilirsiniz. Amarylis, anemon, aster, krizantem, gül ve kala türleri listenizde yer alabilir.

Antoryum çiçeği bakımı nasıl yapılır? (Anthurium) yapraktan çoğalır mı?

10 soruda soğanlı bitkiler: Ne zaman dikilir? İşte detaylar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öncesi sonrası görüntülerle salonda stil ve aksesuar oyunları

Anne-kıza hem hobi hem dinlenme odası! İşte öncesi ve sonrası