Anne-kıza hem hobi hem dinlenme odası! İşte öncesi ve sonrası

Son güncelleme:

IKEA iç mimarı Bahtiyar İsmail, Evim Dergisi okurları Aynur ve Aylin Uzun ile görüştü. Yapılan görüşmede Aynur Hanım’ın öncelikli ihtiyacının hobisi olan ahşap boyamayı gerçekleştirebileceği geniş bir alan olduğunu, bunun yanı sıra var olan televizyon fonksiyonunu kaldırmak istediğini, yerine kolilerdeki kitaplarını depolayabileceği geniş bir kitaplığa ihtiyacı olduğunu öğrendik.

ÖNCESİ

TORUNU VE KIZLARI İLE KEYİFLİ VAKİT GEÇİREBİLECEĞİ BİR ALAN İSTEDİ

Talihlimiz hobisi ile meşgul olurken aynı zamanda torunu ve  kızlarıyla keyifli vakit geçirebileceği bir ortama ihtiyaç duyuyordu. İlk iş olarak mekanın salonla birleşmeyen duvarlarında beyaz renk kullanmayı düşündük. Bu alan Jotun tarafından  beyaza boyandı. Ardından ev sahibinin yaş aralığı ve evin genel atmosferine çok zıt olmayacak renklere sahip stil  gruplarından; İskandinav gelenekseli kullanma kararı alındı.

Bu grupta çokça kullanılan açık raf sistemleri, hobi-çalışma odası, atölye gibi kullanılan malzemelere erişimin kolay olması gereken mekanlara fonksiyonelliğin yanı sıra sıcak bir hava katmamıza da yardımcı oldu.

SONRASI

ÇALIŞMA ALANI

Gerton masa.

Balkon ile merdiven korkuluğu arasında kalan cep şeklindeki boşluk mutfak tezgahı ile değerlendirilerek geniş bir çalışma masası oluşturuldu.

DİNLENME KÖŞESİ

Ektorp koltuk, Ektorp kılıf, Agen hasır çocuk sandalye.

Üçlü koltuk ve hasır puflarla bir dinlenme/sohbet köşesi oluşturulurken hasır çocuk koltuğu kullanılarak evin torununun sehpa üzerinde oyun oynayabileceği bir ortam sağlandı.

HAZIRLAYAN GÜNSELİ BÜYÜKSAĞİŞ FOTOĞRAFLAR İBRAHİM ÖZBUNAR