Yaz ortası detoksu – Evim

Yaz ortası detoksu

Büyük ev temizliği için ille de mevsim sonlarını beklemeyin. Arada yapacağınız küçük detoks harekatları ile hem daha az yorulur hem de daha düzenli olursunuz.

ÖNERİ: Mutfak raflarını düzenleyin
En sık dağılan sürekli bir şeyleri alıp, geri koyduğumuz raflar. Özellikle mutfakta zamanla tam bir görsel karmaşayaratan rafları düzene sokmak için birkaç ufak hile yeterli.
Renklere göre ayırın: Tabak, bardak ve kaseleri renk ve desen benzerliklerine göre ayırmak eğlenceli bir çözüm. Üstelik dekoratif açıdan mutfağa hareket kazandırır.
Yer açın, hafifletin: Açık raf ünitelerini tel sepetlerden oluşturarak kendiniz de yapabilirsiniz. Böylece her zaman elinizin altında, durmasını istediğiniz demlik, bardak ve şişeleri buraya yerleştirerek dolap raflarının sürekli dağılmasını da engellemiş olursunuz

ÖNERİ: Banyoda düzen zamanı
Evin sık dağılan bir başka alanı da banyo. Sabahtan akşama sürekli bir trafik yaşanan banyoda doğru bir saklama sistemi geliştirerek düzeni sağlayabilirsiniz.
İşlevsel kutular: Havlular, bakım ürünleri, sabun ve diğerleri. Doğru klasifike ederek düzenli olabilirsiniz. Ama gereksiz ne varsa banyodan çıkartın, bu alan kazandırır. Her ürün için farklı ölçüde sepetler kullanmak da akıllıca bir çözüm. Sepet renklerinde farklılaşabilirsiniz.
www.overbeckandfriends.de

ÖNERİ: Çalışma alanı düzenli olmalı
Evde fazladan bir çalışma odanız varsa sorun yok. Bu bölümü kendi içinde düzenli tutabilirsiniz. Eğer salon ya da yatak odasının bir bölümünü çalışma alanı olarak kullanıyorsanız aylık detokslar yaparak karışıklığı önleyin.
Pratik ve yaratıcı olun: Düzenleyicileri kapı arkasına asın, kavanozları raf altlarına takın, askı demirlerini duvara sabitleyin yani yeni düzen sistemleri geliştirin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.