Sorunlu tavanlar

0

Yeni bir eve taşındığınızda en çok problem çıkartan konulardan bir tanesi de tavanlardır. Rutubet, çatlaklar ve nem herkesin korkulu rüyası olabilir. Ya da belki de yeni taşındığınız evin tavanı daha önce defalarca boyanmıştır…

DUVAR KAĞITLI TAVAN
KISA VADELİ PLAN:BOYA
 Yeni taşındığınız evdeki bu duvar kağıdının daha önce defalarca boyanmış olma ihtimali var, ancak duvar kağıdını sökecek vaktiniz yoksa daha kısa vadeli bir çözüm olarak, yeniden boyayabilirsiniz.
UZUN VADELİ PLAN: DUVAR KAĞIDINI SÖKMEK
Duvar kağıtları günümüzde ilgi görüyor. Bunun sebeplerinden bir tanesi de tavan gibi boyaması ve tadilatı zor olan bir bölgeyi kolaylıkla kapatıyor olması. Ancak boyanabilir duvar kağıtlarının bir süre sonra sökülmesi gerekiyor.

RUTUBET
KISA VADELİ PLAN: HAVALANDIRIN
Evinizde rutubet olduğunu keşfettiyseniz ilk yapmanız gereken şey, sorunun nerden kaynaklandığını tespit etmektir. Eğer rutubet bir akıntı sonucu oluşmadıysa evinizi havalandırarak sorunun üstesinden gelebilirsiniz.
UZUN VADELİ PLAN:PROFESYONEL YARDIM
Rutubet bir akıntı sonucu oluşuyorsa profesyonel bir yardım almalısınız. Rutubetin büyüklüğüne göre tadilatın maliyeti de artabilir. Tekrar oluşmasını engellemek için de yalıtımlı boya ve malzemelerle çatınızı ve duvarlarınızı kaplayabilirsiniz.

ÇATLAK TAVAN
KISA VADELİ PLAN: MACUN İLE SIVAMAK
Tavan üzerinde zamanla minik çatlaklar olması doğal bir durumdur. Eğer tavanınızda küçük birkaç çatlak varsa bunlar kolay kullanım imkanı sağlayan tüplü macunlarla kapatabilirsiniz.
UZUN VADELİ PLAN: ALÇI İLE SIVAMAK
Eğer tavanta çok fazla çatlak varsa bu daha büyük yapısal problemlerin de habercisi olabilir. Önleminizi önceden alarak, tüm tavanı zımparaladıktan ve çatlakları ortaya çıkarttıktan sonra alçı ile sıvayın ya da profesyonel yardım alın.

Yorum yazın

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır.