Sorunlu duvarlar için çözüm önerileri

0

sorunlu-duvarlar-için

Sorunlu duvarlar ve tavanlar özellikle acil durumlarda sorun yaratabiliyor. Peki bu sorunların pratik bir şekilde nasıl üstesinden gelinir? Rutubet, çatlak ve duvar kağıdı gibi duvar ile tavan sorunlarını basit birkaç yöntemle çözebilirsiniz.

Yeni bir eve taşındığınızda en çok problem çıkartan konulardan bir tanesi de sorunlu duvarlar ve tavanlardır. Rutubet, çatlaklar ve nem herkesin korkulu rüyası olabilir. Ya da belki de yeni taşındığınız evin tavanı daha önce defalarca boyanmıştır…

DUVAR KAĞITLI TAVAN İÇİN ÇÖZÜM ÖNERİLERİ *

KISA VADELİ PLAN:BOYA

 Yeni taşındığınız evdeki bu duvar kağıdının daha önce defalarca boyanmış olma ihtimali var, ancak duvar kağıdını sökecek vaktiniz yoksa daha kısa vadeli bir çözüm olarak, yeniden boyayabilirsiniz.

UZUN VADELİ PLAN: DUVAR KAĞIDINI SÖKMEK

Duvar kağıtları günümüzde ilgi görüyor. Bunun sebeplerinden bir tanesi de tavan gibi boyaması ve tadilatı zor olan bir bölgeyi kolaylıkla kapatıyor olması. Ancak boyanabilir duvar kağıtlarının bir süre sonra sökülmesi gerekiyor.

RUTUBET İÇİN ÇÖZÜM ÖNERİLERİ *

KISA VADELİ PLAN: HAVALANDIRIN

Evinizde rutubet sorunlu duvarlar olduğunu keşfettiyseniz ilk yapmanız gereken şey, sorunun nerden kaynaklandığını tespit etmektir. Eğer rutubet bir akıntı sonucu oluşmadıysa evinizi havalandırarak sorunun üstesinden gelebilirsiniz.

UZUN VADELİ PLAN: PROFESYONEL YARDIM

Rutubet bir akıntı sonucu oluşuyorsa profesyonel bir yardım almalısınız. Rutubetin büyüklüğüne göre tadilatın maliyeti de artabilir. Tekrar oluşmasını engellemek için de yalıtımlı boya ve malzemelerle çatınızı ve duvarlarınızı kaplayabilirsiniz.

ÇATLAK TAVAN İÇİN ÇÖZÜM ÖNERİLERİ *

KISA VADELİ PLAN: MACUN İLE SIVAMAK

Tavan üzerinde zamanla minik çatlaklar olması doğal bir durumdur. Eğer tavanınızda küçük birkaç çatlak varsa bunlar kolay kullanım imkanı sağlayan tüplü macunlarla kapatabilirsiniz.

UZUN VADELİ PLAN: ALÇI İLE SIVAMAK

Eğer tavanta çok fazla çatlak varsa bu daha büyük yapısal problemlerin de habercisi olabilir. Önleminizi önceden alarak, tüm tavanı zımparaladıktan ve çatlakları ortaya çıkarttıktan sonra alçı ile sıvayın ya da profesyonel yardım alın.

PRATİK ÇÖZÜMLER İÇİN HER GÜN BİR FİKİR

Daha fazla pratik ev çözümleri için “Her Gün Bir Fikir” ya da “Evde Düzen” sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır.