Babama bir hediye yaptım

Babanız için hazır bir şey satın almak yerine, kendinizin hazırlayacağı kişisel hediyelerle onu şaşırtmaya ne dersiniz? İşte size 3 fikir…

Duvara asabileceğiniz çerçeve önerileri:
Aile ağacına yeni bir yorum… Bir kağıda ağaç gövdesi çizin. Çocuklarınızın elini değişik renklere boyayın ve kağıdın üzerine bastırıp el izini çıkarın. Üzerine not eklemeyi unutmayın. Babaların hoşuna gidecek sıfatlardan babanıza en çok yakışacağını düşündüklerinizle onun ismini veya sadece “Babam” yazacak şekilde bir akrostiş hazırlayabilirsiniz. Kendinizi ilk harf konusunda sınırlamayın, kelimelerin içerisindeki harfleri seçerek hem daha özgür hale gelirsiniz hem de çalışmanıza hareket ve derinlik katmış olursunuz.

Saat:
Çocuklarınızın elleri yukarıyı işaret ederken fotoğrafını çekip, bunları akrep ve yelkovanın üzerini kaplayacak şekilde bastırın. (Kendinden yapışkanlı kağıda bastırırsanız, yapıştırıcıyı saate bulaştırma endişeniz olmaz.) Fotoğrafları etrafından dikkatlice keserek akrep ve yelkovanın üzerine yapıştırın! Tek çocuğunuz varsa, beline kadar olan fotoğrafı saatin akrebine, bacak kısmını da yelkovana yapıştırabilirsiniz.

Hediye paketi:
Babanıza vereceğiniz hediyeyi daha anlamlı olması için büyük bir zarfa koyabilirsiniz. Ama önce zarfın üst kısmını ortadan birazcık kesip, gömlek yakası şekli vererek katlayın ve renkli kap kağıdından keseceğiniz kravat şekillerini üzerine yapıştırın.


Hazırlayan: Nur Bilginoğlu Anaç Fotoğraflar: İbrahim Özbunar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mutfağıma en uygun hangisi?

Burada her şey %100!