babalar-günü hediye fikirleri

Evde Babalar Günü hediyesi yapımı: El yapımı hediye fikirleri

Son güncelleme:

Babalar Günü 19 Haziran 2022 pazar günü kutlanacak. 2022 yılının Babalar Günü’nde babasına unutamayacağı bir hediye vermek isteyen binlerce kişi, el yapımı hediye fikirlerini araştırıyor. Sizler için el yapımı Babalar Günü hediyesi fikirlerimiz var.

Babanızı çok seviyorsunuz ve Babalar Günü’nde ona kendi ellerinizle hazırladığınız bir hediye vermek istiyorsunuz. Hazırlayacağınız hediyeyi seçerken babanızın zevk ve hobilerini düşünerek karar vermelisiniz çünkü sınırsız hediye seçenekleri arasında kaybolmak çok kolay. İşte size fikir verebilecek ‘kendin yap’ hediye önerileri

FONKSİYONEL BİR ÇERÇEVE

Babanız evden içeri girdiğinde cüzdan, bozuk para, anahtar gibi eşyalarını ya da kol düğmesi, saat gibi aksesuarlarını çıkarıp her gün bir başka yere koyuyorsa onun bu dağınıklığını önleyecek mini bir çerçeve-tepsi hazırlayabilirsiniz. Eski bir çerçevenin alt kısmını deri kumaş parçası ile kaplayarak babanızın elinde ve cebinde taşıdığı ufak eşyalarını içine koymasını sağlayabilirsiniz. Giriş holünde ya da yatak odasında uygun bir yere yerleştirebileceğiniz bu çerçeve-tepsiyi boya, permanent marker tipi kalem ve stencil şablonlarla istediğiniz şekilde süsleyebilirsiniz.

ATIŞTIRMALIK SEPETİ

Babalar Günü’nde babanızı en sevdiği atıştırmalıklarla dolu bir sepetle mutlu edebilirsiniz. Üzerine onu ne kadar sevdiğinizi anlatan bir not ekleyerek, günün anlamına da işaret edebilirsiniz.

EL BOYAMASI TABAK

HGTV

Sizin de babanız yemek yemeği çok seviyorsa ona özel bir tabak hazırlayabilirsiniz. Hem kendi çizim ve resim becerilerinizi gösterebilir, hem de babanıza istediğiniz mesajı verebilirsiniz. İhtiyacınız olan malzemeler; beyaz ve fırın ısısına dayanıklı bir tabak, seramik boyası, seramik boya kalemi, ince bir resim fırçası ve fırın. Seramik kalem ile tabak halkası etrafına babanız için istediğiniz mesajı ya da sözü yazabilirsiniz.

Seramik boyası ve fırça yardımıyla da tabak halkası üzerinde istediğiniz deseni çizebilirsiniz. İsterseniz tabağı futbol, araba ya da balık tutmak gibi babanızın sevdiği bir hobiyi çağrıştıran detaylarla süsleyebilirsiniz. Boyanın kuruması için en az 24 saat beklemelisiniz. Boya kuruduktan sonra tabağı ters çevirerek imzanızı atmayı ve tarih eklemeyi unutmayın. 

Fırını önceden 300 derece ısıtın ve 35 dakika boyunca tabağı fırında tutun. Böylelikle yazı ve desenleriniz sabitlenmiş olacak. Tabak soğuduktan sonra kullanabilir, Babalar Günü’nde babanız için vereceğiniz mangal partisinde bu tabağı sevdiği yiyeceklerle doldurabilirsiniz. 

EL İZİ ANAHTARLIK

Henüz babasına hediye veremeyecek kadar küçük çocuklarınız varsa, onların el izinden mükemmel bir Babalar Günü hediyesi yapabilirsiniz. Tek yapmanız gereken, çocuğunuzun elini akrilik boya ile boyayıp, sert plastik şeffaf bir plakaya izini çıkarmak olacak. Daha sonra keserek anahtarlık şekline getirebilirsiniz.

BIYIKLI KUPA

Biraz porselen boyası, küçük bir fırça ve şık bir kupa ile Babalar Günü’ne özel unutulmaz ve eşsiz bir hediye oluşturabilirsiniz.

Babanız için hazır bir şey satın almak yerine, kendinizin hazırlayacağı kişisel hediyelerle onu şaşırtmaya ne dersiniz? İşte size 3 fikir…

DUVARA ASABİLECEĞİNİZ ÇERÇEVE ÖNERİLERİ

Aile ağacına yeni bir yorum… Bir kağıda ağaç gövdesi çizin. Çocuklarınızın elini değişik renklere boyayın ve kağıdın üzerine bastırıp el izini çıkarın. Üzerine not eklemeyi unutmayın. Babaların hoşuna gidecek sıfatlardan babanıza en çok yakışacağını düşündüklerinizle onun ismini veya sadece “Babam” yazacak şekilde bir akrostiş hazırlayabilirsiniz. Kendinizi ilk harf konusunda sınırlamayın, kelimelerin içerisindeki harfleri seçerek hem daha özgür hale gelirsiniz hem de çalışmanıza hareket ve derinlik katmış olursunuz.

SAAT

Çocuklarınızın elleri yukarıyı işaret ederken fotoğrafını çekip, bunları akrep ve yelkovanın üzerini kaplayacak şekilde bastırın. (Kendinden yapışkanlı kağıda bastırırsanız, yapıştırıcıyı saate bulaştırma endişeniz olmaz.) Fotoğrafları etrafından dikkatlice keserek akrep ve yelkovanın üzerine yapıştırın! Tek çocuğunuz varsa, beline kadar olan fotoğrafı saatin akrebine, bacak kısmını da yelkovana yapıştırabilirsiniz

HEDİYE PAKETİ

Babanıza vereceğiniz hediyeyi daha anlamlı olması için büyük bir zarfa koyabilirsiniz. Ama önce zarfın üst kısmını ortadan birazcık kesip, gömlek yakası şekli vererek katlayın ve renkli kap kağıdından keseceğiniz kravat şekillerini üzerine yapıştırın.