Evde Babalar Günü hediyesi yapımı: El yapımı hediye fikirleri

babalar günü hediyesi
babalar günü hediyesi

Babalar Günü 21 Haziran pazar günü kutlanacak. 2020 yılının Babalar Günü’nde babasına unutamayacağı bir hediye vermek isteyen binlerce kişi, el yapımı hediye fikirlerini araştırıyor. Sizler için el yapımı Babalar Günü hediyesi fikirlerimiz var.

Babanızı çok seviyorsunuz ve Babalar Günü’nde ona kendi ellerinizle hazırladığınız bir hediye vermek istiyorsunuz. Hazırlayacağınız hediyeyi seçerken babanızın zevk ve hobilerini düşünerek karar vermelisiniz çünkü sınırsız hediye seçenekleri arasında kaybolmak çok kolay. İşte size fikir verebilecek ‘kendin yap’ hediye önerileri

FONKSİYONEL BİR ÇERÇEVE *

Babanız evden içeri girdiğinde cüzdan, bozuk para, anahtar gibi eşyalarını ya da kol düğmesi, saat gibi aksesuarlarını çıkarıp her gün bir başka yere koyuyorsa onun bu dağınıklığını önleyecek mini bir çerçeve-tepsi hazırlayabilirsiniz. Eski bir çerçevenin alt kısmını deri kumaş parçası ile kaplayarak babanızın elinde ve cebinde taşıdığı ufak eşyalarını içine koymasını sağlayabilirsiniz. Giriş holünde ya da yatak odasında uygun bir yere yerleştirebileceğiniz bu çerçeve-tepsiyi boya, permanent marker tipi kalem ve stencil şablonlarla istediğiniz şekilde süsleyebilirsiniz.

ATIŞTIRMALIK SEPETİ *

Babalar Günü’nde babanızı en sevdiği atıştırmalıklarla dolu bir sepetle mutlu edebilirsiniz. Üzerine onu ne kadar sevdiğinizi anlatan bir not ekleyerek, günün anlamına da işaret edebilirsiniz.

EL BOYAMASI TABAK *

Sizin de babanız yemek yemeği çok seviyorsa ona özel bir tabak hazırlayabilirsiniz. Hem kendi çizim ve resim becerilerinizi gösterebilir, hem de babanıza istediğiniz mesajı verebilirsiniz. İhtiyacınız olan malzemeler; beyaz ve fırın ısısına dayanıklı bir tabak, seramik boyası, seramik boya kalemi, ince bir resim fırçası ve fırın. Seramik kalem ile tabak halkası etrafına babanız için istediğiniz mesajı ya da sözü yazabilirsiniz.

Seramik boyası ve fırça yardımıyla da tabak halkası üzerinde istediğiniz deseni çizebilirsiniz. İsterseniz tabağı futbol, araba ya da balık tutmak gibi babanızın sevdiği bir hobiyi çağrıştıran detaylarla süsleyebilirsiniz. Boyanın kuruması için en az 24 saat beklemelisiniz. Boya kuruduktan sonra tabağı ters çevirerek imzanızı atmayı ve tarih eklemeyi unutmayın. 

Fırını önceden 300 derece ısıtın ve 35 dakika boyunca tabağı fırında tutun. Böylelikle yazı ve desenleriniz sabitlenmiş olacak. Tabak soğuduktan sonra kullanabilir, Babalar Günü’nde babanız için vereceğiniz mangal partisinde bu tabağı sevdiği yiyeceklerle doldurabilirsiniz. 

HGTV

EL İZİ ANAHTARLIK *

Henüz babasına hediye veremeyecek kadar küçük çocuklarınız varsa, onların el izinden mükemmel bir Babalar Günü hediyesi yapabilirsiniz. Tek yapmanız gereken, çocuğunuzun elini akrilik boya ile boyayıp, sert plastik şeffaf bir plakaya izini çıkarmak olacak. Daha sonra keserek anahtarlık şekline getirebilirsiniz.

BIYIKLI KUPA *

Biraz porselen boyası, küçük bir fırça ve şık bir kupa ile Babalar Günü’ne özel unutulmaz ve eşsiz bir hediye oluşturabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beylikdüzü’nde 120 metrekarelik ev: Tarzların samimi buluşması

Bahçe dekorasyonu

Balkon dekorasyonu fikirleri -Balkona ne yapsam?