Evinizi boya ile değiştirin! Her şey boyanabilir

Son güncelleme:

Evinizde değişiklik yapmanın akılcı, pratik ve hesaplı yollarından biri de değişik boya uygulamalarına imza atmak. Bu önerileri siz de deneyebilirsiniz.

KEMERİ RENKLENDİRİN

Sadece bir kapı: Eğer bu kemeri boyamadan bıraksaydınız asla bu kadar çarpıcı olmazdı. Kemeri serin bir maviyle vurgulamak, onu modern hale getirmiş ve yemek odasını da daha çarpıcı kılmış. Tüm bunları yapmak ise sadece bir saatinizi alır.

MUTFAK DOLAPLARINI RENKLENDİRİN

Mutfak dolapları ve duvarlar: Mutfak dolaplarınızı elinizdeki kalan boyaları değerlendirerek boyayabilirsiniz. Dolapların her birini pastel tonlarda farklı renklere boyayın. Duvarı da bant çekerek bölümleyerek yine farklı renklerde boyamanız mümkün. Oldukça renkli, eğlenceli ve hoş bir görünüm kazanacağından emin olabilirsiniz.

SANDALYENİN AYAKLARI RENKLENSİN

Sandalyelerin ayakları renklenince: Çok parlak olmasa da bir renk patlaması yemek alanınıza iyi gelebilir. Odaya enerji katmak için bir sandalyeyi komple ve birkaçının sadece bacaklarını kırmızıya boyamak size iyi gelebilir. Ayrıca sandalyelerin klasik görünümleri renkler sayesinde daha modern bir hal aldılar!

BOYA İLE YATAK BAŞI YAPABİLİRSİNİZ

Duvarda yatak başı: Çok havalı olmasının yanı sıra ayrıca oldukça uygun fiyatlı bir çözüm… Bu yatak başını bant, 1 litre boya ve rulo kullanarak yapabilirsiniz. Bantı 45 derecelik açıyla yapıştırarak süper net çizgiler elde edebilirsiniz. Böylece boyayı çok daha düzgün yaparsınız.

RENGARENK BUZDOLABI

Gökkuşağı gibi buzdolabı: Evinizin her tarafına renkleri taşıyabileceğinize göre, neden buzdolabınız gökkuşağı renginde olmasın? Evde yaptığınız projelerden kalan boyaları buzdolabınızı boyarken kullanabilirsiniz, hatta bazı renkleri beyaz ile karıştırarak farklı tonlar da elde edebilirsiniz. Çizgileri maskeleme bandı ile belirleyin, böylece kenarlara taşma olmaz. Boyayı da sprey ile uygularsanız işiniz daha da kolaylaşır. Buzdolabınızı boyadığınız yöntemle evinizdeki tüm beyaz eşyalara renk katabilirsiniz. İsterseniz üzerlerine stencil ile desenler de uygulayabilirsiniz.

PENCERE KENARLARI

Evinizde canlı renklere yer vererek ısınmaya ne dersiniz? Kapıya, pencereye, tavana ya da duvarlara, evinizin istediğiniz kenar ve köşelerine canlı ve parlak renkler ekleyerek evinize daha fazla enerji katabileceğinizi unutmayın.

Mutfakta cam çerçevelerinizi sarının parlak bir tonuyla renklendirebilir, çerçevelerinizi boyayarak mutfağınıza canlılık katabilirsiniz.

Aynı uygulamayı evinizin farklı yerlerinde denerken kullanacağınız aksesuarlarda da aynı rengi tekrar ederek seçtiğiniz rengin vurgusunu arttırabilirsiniz.

Özellikle maskeleme bandı kullanarak evinizin çeşitli köşe ve kenarlarını pratik bir şekilde renklendirebilirsiniz.

Kara tahta boyası nasıl uygulanır? Hangi yüzeylere yapılabilir?

Filli Boya Renklerini ve İsimlerini İçeren 2020 Renk Kataloğu