Neden klasik bir sandalye seçmelisiniz? Hangi stili tercih etmeli?

Son güncelleme:

Bir evi yuvaya dönüştüren, çoğu kez üzerine çok da düşünmeden karar verdiğimiz detaylar vardır. Onlardan biri olan klasik bir yemek masası sandalyesidir. Oysa ki bu kilit parça ile şıklığınızı da konforunuzu da ikiye katlayabilirsiniz.

HANGİ STİLİ TERCİH ETMELİ?

Tercihinizi ahşaptan yana kullanırsanız hata olasılığınız azalır. Çapraz ızgaralı ya da uzun arkalıklıdan, konik ayaklıya kadar ahşap yemek sandalyelerinin her ev düzenine uygun bir stilini bulabilirsiniz. Rustik bir etki için sandalyeleri sade bırakabilir veya minder döşemeler kullanabilirsiniz. Kolçaklı sandalyeler daha büyük odalarda ya da daha resmi mekanlarda harika görünürken, minder döşemeler daha konforlu bir ortam sunar.

STİL KAZANDIRIN

Geleneksel olarak masa ve sandalyeler takım halinde alınır, ancak günümüzün rahat yaklaşımı her çeşit kombinasyona izin veriyor. Altın kural, masanızla uyumlu sandalyeleri seçmektir. Klasik bir görünüm yaratırken, farklı ahşap türlerini karıştırmamak ve tutarlı bir görünüm için stilleri birbirine benzer tutmak daha iyi olabilir. Mesela modern cam bir masanın, shabby-chic stilinde ahşap sırtlı sandalyelerle yaratacağı görüntü hoşunuza gitmeyebilir.

Fotoğraf: Aytaşı yemek odası, Çetmen Mobilya.

HAZIRLAYAN: SEVDA BARANDIR SUNGURTEKİN

12 soruda yemek odasını daha kullanışlı ve şık bir hale getiren öneriler