Buzdolabındaki kötü kokuları gidermek için yapılabilecekler

0

Buzdolabındaki kötü kokuları gidermek için yapılabilecekler

Buzdolabındaki kötü kokuları gidermek için neler yapılabilir? Bazen kötü kokular buzdolabımızı işgal edebiliyorlar. Böyle durumlarda bir çay bardağı içine karbonat, kahve telvesi veya kullanılmış filtre koyup, buzdolabınıza yerleştirin.

BUZDOLABI KOKUSU İÇİN BİR KASE SÜT *

Diğer bir etkin yöntem de, bir kase sütü buzdolana koymaktır. Her ki türlü de, buzdolabınızdaki kötü kokular yok olur. Öte yandan, yine de kısa aralıklarla sık sık buzdolabınızın içini dipten temizlemeyi ihmal etmeyin.

Bir kase sütü buzdolabına koyun ve bir iki gün bırakın. Süt, buzdolabınızdaki kötü kokularu yok edecektir. Buzdolabının alt gözüne limon dilimleri koyup her gün değiştirirseniz de aynı sonucu alırsınız.

BUZDOLABINDAKİ KÖTÜ KOKULAR KARBONAT VE SU İLE GİDERİLEBİLİR *

Buzdolabındaki kötü kokuları gidermek için bir kaba su ve 1 çorba kaşığı kadar karbonat koyup temiz bir bezle silin kötü kokulardan eser kalmayacak.

BUZDOLABI KULLANIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER *

 1. Yiyeceklerin üzerindeki koruyucuların kalınlığı arttıkça, buzdolabı içindekileri serin tutmak için daha çok çalışacaktır. Buzdolabına koymadan önce gıdalardaki ekstra paketleri çıkarın. Boşluk kadar enerji tasarruf edeceğinden ince plastik filmleri kullanın.
 2. Derin dondurucudan çıkaracağınız donmuş bir malzemeyi bir gün
  önceden alarak buzdolabınıza koyun ve orada çözülmeye bırakın. Dolaba soğukluk vereceği için buzdolabınızın daha az enerji harcamasını sağlamış olursunuz.
 3. Derin dondurucudaki buz kalınlığının 5 mm’yi geçmemesine dikkat
  edin.
 4. Buzdolabının kapağını mümkün olduğu kadar az açın veya uzun süre açık tutmayın. Buzdolabının dondurucu ve gövde kapısının açılıp kapanması esnasında önemli ölçüde soğuk hava kayıpları olur. Bu
  yüzden kapıları mümkün olduğu kadar az açık tutmaya özen gösterin.
 5. Buzdolabına sıcak malzeme koymayın. Aksi halde üniteniz ısıyı uzaklaştırmak için daha uzun süre çalışarak enerjiyi fazla tüketecektir.
 6. Sıvı yiyeceklerin üzerini kapatın. Aksi halde dolabın içindeki nem
  oranını artırarak kompresörün daha fazla çalışmasına neden olur.
 7. Soğuk su tüketiminiz çok ise su pınarlı modelleri, buz tüketiminiz fazla ise otomatik buz makinalı modelleri tercih edebilirsiniz.

Buzdolabı düzeni için püf noktalar

Ev temizliği için organik tarifler

Yorum yazın

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır.