Derin dondurucu nasıl düzenlenir? Dondurucu temizliği ve bakımı

derin-dondurucu-nasıl-düzenlenir

Derin dondurucu nasıl düzenlenir? Derin dondurucuda aradıklarınızı kolaylıkla bulmak konusunda yardıma ihtiyaç duyanlar… Kilitli poşetler, akıllı etiket ve raf düzenleyicilerle işinizi kolaylaştırabilirsiniz.

  • Etiketleyin!: Kilitli poşetlerin içeriklerini daha rahat seçebilmek için paketlerin üzerini etiketleyebilirsiniz.
  • Düzen zamanı: Poşetleridik yerleştirip üzerlerini etiketlerseniz, dondurucuyu karıştırmanızagerek kalmadan ve halihazırdaki düzeni bozmadan istediğiniz poşetikolaylıkla çekip alabilirsiniz.
  • Hazır dondurulmuş gıdalar: Hazır dondurulmuş gıdaları büyükçe düzenleyicilerde saklamanız mümkün.
  • Aynı türler bir arada: Aynı tür ürünleri tek etiket altında toplayıp, her bir poşetin üzerine içerikleriyle ilgili kısa notlar yazabilirsiniz.
  • Otlar özel kaplarda: Taze otları, onlar için özel tasarlanmış kaplarda saklayabilirsiniz.

DERİN DONDURUCU SEÇERKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER *

Derin dondurucu seçerken ilk dikkat edilmesi gereken nokta enerji verimliliği. Dondurucular en fazla elektrik sarfiyatı yapan beyaz eşyalardan olduğu için A sınıfı olmasına dikkat edin. Eğer yeterli alanınız varsa yatay dondurucu tercih edebilirsiniz. Ancak dikey dondurucular derinliklerinin az olması ve zemin alanını daha az işgal etmeleriyle daha ideal bir seçenek olabilir. Düzen açısından da kolaylık sağlar.

DERİN DONDURUCU TEMİZLİĞİ VE BAKIM *

Dondurucuyu temizlerken ağır kimyasal temizleyiciler kullanmayın. Ilık sabunlu suyla ya da sirkeli su ile temizleyebilirsiniz. Temizlik esnasında
et ürünlerinde herhangi bir çözülme olursa tekrar dondurmayın, bakteri üremesine sebep olur. Bu sebeple tehlike arz eden besinlerin temizlik esnasında buz takviyesi ile çözünmelerini engelleyebilirsiniz.

DONDURUCUDA KOKU SORUNU *

Derin donduruculardaki kötü kokuların sebebi genelde buza sıkışıp kalan gıda artıklarıdır. Bu buzları temizleyebilirsiniz. Ayrıca dondurucuda yiyecek saklarken dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri gıdaların hava almamasıdır.

DERİN DONDURUCUNUN İÇİN NASIL DÜZENLEMELİ? *

Derin dondurucu nasıl düzenlenir? Aslında yaşam alanlarında kullanılan pek çok düzenleyici, sepet ya da depolama elemanı derin dondurucunun da içine girebilir. Örneğin silikon sepetler, plastik ayırıcılar gibi.

Gıdaların düzeninin bozulmasını istemiyorsanız her gıda için ya da benzer gruptaki gıdalar için sepetler yapabilirsiniz. Sepetlerin şeklini dondurucunun şekline göre seçebilirsiniz. Böylelikle herhangi bir gıdaya ihtiyacınız olduğunda sadece o sepeti çekerek düzenin bozulmasını engellemiş olursunuz.

Buzdolabındaki kötü kokuları gidermek için yapılabilecekler

Mutfakta kış hazırlıkları: Turşu, marmelat, konserve tarifleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yavaş yaşam “slow living” nedir? Evlerde yavaş yaşam akımı

çuha-çiçeği bakımı

Çuha çiçeği bakımı: Çuha ne zaman çiçek açar?